D i l i g i t o

Żyj bezpiecznie, rozpoznaj manipulację. Dowiedz się jakie techniki są wykorzystywane w celu wywieranmia wpływu na jednostki, grupy i kolektyw. Uodpornij się.

Podsumowanie Grzesiaka

Prawda jest taka, że Grzesiakowi powodzi się całkiem nieźle. Odbił od dawnej grupy docelowej i nie jest już misjonarzem, który chciał zbawić świat.
Stał się showmanem – akwizytorem, wzbudza w ludziach ogromne emocje i uderza w masową sprzedaż.

Na samym początku pisałem, że robię tego bloga jako ostrzeżenie!

Są tacy, którzy tu trafiają i nie wyciągną wniosków. Traktują to jako zwykły hejt, trollowanie lub jakkolwiek inaczej będą chcieli to odebrać.

Pozostałym mogę powiedzieć tylko tyle, że blog jest cały czas aktualny i niezależnie czy czytasz go w 2015, 2025 czy też 2055r.

Jeżeli coś się zmieni na plus to będę pierwszym, który o tym napisze!!!

Mateusz Grzesiak niestety nie zmienił się na pozytyw. Stał się jeszcze bardziej wyrafinowanym kłamcą, któremu zależy tylko i wyłącznie na sprzedaży własnych produktów ponad dobro klientów.

Reframe pt. ‚co w tym złego’ jest kolejną sztuczką zbijającą z tropu. Nie jest dobrym zatracenie człowieczeństwa i traktowanie ludzi przedmiotowo. Szczególnie dla kogoś, kto uważa się m.in. za nauczyciela duchowego lub kogoś, kto ma (niby) rozwiązywać problemy innych.

Zanim osoba zabierze się za grzebanie innym w głowach – powinna przede wszystkim sama rozwiązać swoje problemy w pierwszej kolejności. Pomimo tego, że Mateusz na szkoleniach mówi wiele, to w życiu prywatnym nie stosuje nawet jednej czwartej.

Jest człowiekiem, który pisze o patriotyzmie i Polsce, a tymczasem każde szkolenie ma z obcym tytułem…

Proponuję poczytać opinie byłych współpracowników np:

Artur Król (bezpośrednie odniesienia)

O tym, czego nie widać, czyli organizacja szkoleń

Moje błędy i lekcje z nimi związane: NLP Polska (NLP Polska – pierwszy projekt Grzesiaka przyp. red.)

Recenzja: Wyjątkowy Nauczyciel

(niebezpośrednie)

Seminaria szkoleniowe nie dają efektów!

Oszustwo to takie mocne słowo…

Top 10 szkoleniowo-coachingowych hardkorów

Oto lista moich wartości. Polub i udostępnij (drogi frajerze)

Tomek Kwieciński

Jak wybrać osobę od której chcesz się uczyć?- cz. 3 – życie prywatne nauczyciela

Adam Rajba (filmik YT)

Adam Rajba mówi prawdę o szkoleniach MG

Michał Szafrański

Relacja z NEC (pierwszy masowy występ sprzedażowy Grzesiaka – mocne zdjęcia z tłumem widzów pochodzą właśnie z tego wydarzenia)

Relacja z NAC 2013, czyli szybki kurs polowania na jelenie – znajdziesz tu osobny akapit poświęcony specjalnie naszemu ‚bohaterowi’.

NLP Polska i Grupa Mateusz Grzesiak – odeszły już do lamusa. Ostatnimi czasy dołączyły do nich projekty Eddu – strona została zdjęta a projekt zamknięty.

 

Afera’13 (przypomnienie – dla nowych osób)

Zmiana image, odcięcie się od dotychczasowych ‚przyjaciół’/klientów, wynajęcie agencji zajmującej się Public Relations (PR), odejścia z firmy oraz potężna fala negatywnych opinii, która przetoczyła się po Mateuszu jak walec – tak wyglądał dla niego początek roku 2013.

Zaczęło się, gdy jeden z uczestników został usunięty.Prosił o obiecaną pomoc, zadając jednocześnie pytania o szczerość intencji w prywatnej rozmowie z MG. Był to czas, kiedy pojawił się mój blog wersja 1.0 i pojawiły się u niego pierwsze ogromne problemy. Następnie jak domek z kart posypały się Kluby rozwoju osobistego z którymi Mateusz wiązał przyszłościowe plany.
Ostatnie Eddu, branie ludzi z ulicy za darmo oraz niedotrzymana obietnica występu Natalii Lesz to osobny temat na posta, który nigdy nie powstanie .

 

Mity

Obiecałem również cykl pt. ‚Bajki i wywody’, aby nie przeciągać wymienię tylko kilka:

– 2007 Mateusz pakuje na siłowni i napina mięśnie. Następnie zrzuca kilogramy i naśmiewa się z ‚mięśniaków’. Po kryzysie 2013 Wielki powrót na siłkę – duże mięśnie znowu są okej – pasują do aktualnie sprzedawanych produktów pt. ‚dream body’ lub ‚create yourself’.

– 2012 Namawia do wegetarianizmu i zdrowego odżywiania. Jest dumny z niejedzenia zwierząt – kilka miesięcy później chwali się jedzeniem kebaba z kurczakiem.

– Wszystkim! Opowiada jak kocha swoją żonę i nie widzi innych kobiet poza nią, a jakiś czas później rozwodzi się z Gosią. W jej miejsce wsadza Ilianę. Historia się powtarza, a na portalach pokazuje zdjęcia ‚szczęśliwego związku’. Podczas gdy prawda jest taka jaka jest … smutna.

W kulturze z jakiej pochodzi Iliana – agresja, zdrady oraz przemoc domowa jest społecznie akceptowalna – jeden z w/w postów byłego współpracownika wyjawia trochę więcej w temacie.

– W 2007 roku naśmiewa się z terapeutów mówiąc, że on by się nigdy nie wybrał do kogoś, kto ma na drzwiach przywieszona tabliczkę ‚Therapist’ (The Rapist – gwałciciel z ang.) Dziś wystarczy odwiedzić jego facebooka, aby zauważyć taki podpis.

Zrzut ekranu z 2014-05-16 17:42:06

Co on robi ludziom pod wpływem hipnozy? ;P

 

– 2007 rok szydzi z tych co piją kawę. Opowiada jakie to jest głupie. Pijesz kawę a organizm wskakuje na wysokie obroty – dążąc do homeostazy obniża obroty, więc trzeba walnąć kolejną kawę i kolejną i kolejną. Twierdził, że wystarczy być na jego szkoleniu Hipnoza i Szamany, aby tam nauczyć się jak za pomocą hipnozy wprawiać się w energetyczny stan.
2013 Mateusz przychodzi na szkolenie z kubkiem kawy wychwalając kolumbijską odmianę jaka jest jego ulubioną..

– Promował sen po 4 godziny – kilka miesięcy później wylądował w szpitalu z poważnym problemem serca.

Można by tak wymieniać niemalże w nieskończoność, jednak nie o to tutaj chodzi. Warto jest się w tym miejscu zastanowić, czy nie lepiej poszukać innego mentora.
Jeden z głównych zarzutów nie tylko mój, ale również wielu innych osób jest taki, że wiedza którą sprzedaje brzmi fajnie gdy się słucha, ale po prostu nie działa – są to techniki wymyślane na kolanie przed szkoleniem po to np. aby zapełnić ramówkę.

Osobiście na koniec mogę dodać, że niektóre z nauk jakie otrzymałem jako kursant były użyteczne i dzięki nim poprawiłem jakość swojego życia w pewnym stopniu. Było to ok. 1/3 wiedzy jaką dostałem. Niestety pozostałe 2/3 były to ograniczające instalacje. Po szkoleniu stałem się bezwiedną marionetką/fanem i uważałem, że jest on wzorem do naśladowania – wszystkim go polecałem! Dziś obserwuję ludzi, którzy powielają dokładnie to samo. Hipnoza jaką on używa jest mocna, a ludzie jej poddani nie są świadomi tego co się stało!

Nigdy nie widziałem, aby osoba zmanipulowana potrafiła sama dostrzec zabiegi jakim była poddana. Nawet najbardziej podatni ludzie twierdzą, że nimi nie da się manipulować.
Ja również byłem ignorantem i byłem przekonany o jego prawdomówności – dałem się wkręcić jak małe dziecko, a wygrzebanie się z tego zajęło mi 5 lat. Dziś nie ma co płakać nad ‚rozlanym mlekiem’ i warto jednak się uczyć na błędach jakie popełniali inni. Aktualnie ten człowiek ma o wiele więcej doświadczenia i obawiam się, że nie zawaha się użyć najcięższej artylerii.

Jego grupą docelową są zdrowi ludzie bez problemów psychicznych, jednak bez doświadczenia w temacie lub po prostu bardziej podatni na sugestie. Jego zadanie polega na tym abyś Ty uwierzył, że masz problem a on pomoże Ci go rozwiązać.

Skoro nadajesz się na jego klienta to znaczy, że wszystko jest z Tobą w porządku!!!

Każdy chce stawać się lepszym, rozumieć więcej i się po prostu rozwijać jako istota ludzka. Większość wiedzy jaką MG sprzedaje w ładnym opakowaniu i za grube pieniądze możesz znaleźć w książkach. Jeżeli jednak chcesz, aby ktoś Ci ją wyłożył to na rynku jest kilku profesjonalistów, którzy szczerze służą pomocą za kwotę adekwatną do otrzymanej wiedzy – za to bez zbędnych skutków ubocznych. Ten blog nie ma na celu nikogo reklamować. Nie taka jest jego rola. Kto szuka ten znajdzie, więc zainteresowanym życzę owocnych poszukiwań..

 

Pozycjonowanie.

Czuję, że odrobiłem zadanie domowe. Zostałeś ostrzeżony! To czy podejmiesz decyzję o szkoleniu czy też nie, zależy tylko od Ciebie. To Twoje życie nie moje, więc myśl zanim zapłacisz. Nigdy nie podejmuj decyzji o zakupie będąc pod wpływem emocji!

Jako, że nadal są próby depozycjonowania DILIGITO oraz próby zakwalifikowania nas jako spamu – zwracam się z prośbą o udostępnianie linków. Blog jest niekomercyjny. Nie zawiera własnych reklam, pełni funkcję ostrzegawczo-społeczną. Również od Ciebie zależy jego dalszy los.

 

Pozdrawiam Cezary

Popieraj prawdę,  Polub dzisiaj naszą stronę na facebooku 🙂

Reklamy

52 comments on “Podsumowanie Grzesiaka

 1. 6GhosT9
  Maj 21, 2014

  „jeden z w/w postów byłego współpracownika wyjawia trochę więcej w temacie” – Poproszę linka.

  • Cezary
   Maj 22, 2014

   Post Tomka o życiu prywatnym trenera, link powyżej.

 2. sdsd
  Maj 22, 2014

  Prawda jest taka, że Grzesiakowi powodzi się całkiem nieźle.

  Boli…

  • Cezary
   Maj 23, 2014

   Nic na to nie poradzę że Cię boli. Proponuje wizytę u specjalisty.

 3. Waffen
  Maj 23, 2014

  jakis czas temu pisze na fb o tym jak trzeba rezygnowac z pewnych rzeczy. w tym przypadku „z czarnych jak byk espresso”i pierdoli kilka stron a4 o tym. po kilku tygodniach na fb jego wpis cos w stylu ” wakacje sie zaczynaja, a o tym swiadczy ze czekam na lotnisku na samolot do Sao Paulo a w reku mam czarne, moje kochane espresso” 🙂 🙂

  Koles sie pograza i tak wkreca ludzi ze zaczyna sie zbierac na wymiociny.
  R Daniluk na pytanie mojego kolegi po coachingu o Grzesiaka: „idz wszedzie tylko nie do niego!”

  Gada o organicznym jedzeniu ze robi tam zakupy za 2500zl za jednym zamachem w pol godziny i smieje sie z ludzi ktorzy tyle zarabiaja. Jest za zdrowym odzywianiem a pozniej chwali sie ze wpierdala pizze.

  Z tymi miesniami to chyba ze 2 lata pierdolil ze ludzie poprawiaja swoj status i ego sie ze swoim cialem identyfikuje po czym sam to robi. Ten koles jest paranoidalny.

  Czym wiecej kasy i sukcesow, wystepow w telewizji tym bardziej mu sie pierdoli. Z calego serca mu gratuluje bo poswiecil mase czasu pracy wysilku i cieszy mnie ze sie wybil. Tylko dlaczego robi to kurwa kosztem innym wypompowujac z ludzi ostatnie grosze w imie „zbawiania swiata”? 😉 A gdzie rownosc prawdziwosc autentycznosc szczerosc szacunek akceptacja madrosc i sluchanie sie Boga? Czy Bog chce by uzywal swojej manipulacji do robienia sobie z ludzi hydrantu z wylewem kasy? I wykorzystywal swoje ogromne umiejetnosc perswazji dla wlasnych korzysci i czyjejs szkody? To jest „zbawianie swiata” 😉

  Uwazajcie, przebudzcie sie, mi sie juz udalo kilka miechow temu, nie dam temu gosciowi juz ani jednej zlotowki.

  • 6GhosT9
   Maj 25, 2014

   „A gdzie rownosc prawdziwosc autentycznosc szczerosc szacunek akceptacja madrosc i sluchanie sie Boga? Czy Bog chce by uzywal swojej manipulacji do robienia sobie z ludzi hydrantu z wylewem kasy?”

   Te pytania są nonsensowne, bo nie ma czegoś takiego jak Bóg. 🙂

   • Swiatlo_W_Mroku
    Listopad 13, 2014

    „Te pytania są nonsensowne, bo nie ma czegoś takiego jak Bóg.” – to dopiero nonsens 🙂

 4. Waffen
  Maj 23, 2014

  A i Cezary mimo strazy ochronnej Grzesiaka robisz bardzo dobra robote. Wiadomo, jego armia wiernych zolnierzy stawia opor i bedzie to robic. Ten blog nie jest po to by komus dogodzic, tylko by uswiadomic. Sam korzystalem z jego szkolen i filmow przez kilka lat i po tych kilku latach popierdolilo mi sie w glowie i zaczalem sobie tworzyc problemy nieproporcjonalnie wieksze niz sa. Cieniem rozwoju osobistego i szkolen jest ciagle szukanie w sobie co jest z Toba nie tak, a MG ma schemat taki ze non stop wymysla nowe rzeczy i stare staja sie „nieaktualne”. Ma to swoje plusy ale i kurewsko implementuja cien pt. caly czas cos napraw. Uzaleznia tym samym od siebie, kasa sie leje szerokim i dlugim strumieniem a ty myslisz ze jestes bardziej pojebany niz w rzeczywistosci. Nie twierdze ze to tylkoi wylacznie jego zasluga, pragne tylko by ludzie brali to co potrzebne ale tez zatrzymali sie bo sie obudza tak jak ja, po kilku latach rozwoju reka w nocniku.

  • dan
   Wrzesień 11, 2014

   A co jest cieniem zdania sobie sprawy z tego szukania co jest z toba nie tak? he??? Czy czasem nie to ze jednak sa dobre w tobie rzeczy? Jesli tak to moze i dobrze pan G robi ze do tego wniosku doszedles? Nie wiem.

 5. 6GhosT9
  Maj 25, 2014

  „Osobiście na koniec mogę dodać, że niektóre z nauk jakie otrzymałem jako kursant były użyteczne i dzięki nim poprawiłem jakość swojego życia w pewnym stopniu. Było to ok. 1/3 wiedzy jaką dostałem.”

  Chętnie bym się w sumie dowiedział co to za 33%, bo jak dla mnie z moich doświadczeń ta wartość jest zawżona o conajmniej 30%.

 6. Waffen
  Maj 30, 2014

  Bóg to wszystko co istnieje, rzeczywistość, niefizyczna przestrzeń z której wszystko sie rodzi i która prowadzi do manifestacji wszystkiego. Grzesiak często w wywiadach pierdoli, że Bóg dał mu misję, żeby zbawiać świat, i że to jego powołanie itd. Po czym zbawianie jest przykrywką do trzepania konkretnego hajsu na naiwności i umiejętnościach takiego zakręcenia w głowach, by ją dawać. Wiadomo, kazdy ma wolną wolę, jednak gdy ktoś ma aż takie umiejetności wywierania wpływu, jest to kurewnie nieetyczne. To wszystko nie jest po to, by non stop go krytykować, bo samo to i tak nic nie da. To po to, by inni choć trochę się od niego zdystansowali, i nie wtopili masy kasy na jego ‚zbawiennicze krucjaty’

 7. a_r_w
  Czerwiec 4, 2014

  Szczerze Wam wszystkim powiem, ze był okres w moim życiu że conieco interesowałem się NLP. Od samego początku czułem w głębi manipulację, coś smierdziało, coś nie pasowało. Zadając pytanie na ich głównym, już zamniętym z wiadomych powodów forum, dostawałem odpowiedź jak do robaczka, który ma ślepo coś przeczytać wdrożyć i spierdalać. No hola, ktoś tu zapomniał o wartości ludzkiej? Mój problem nie liczył sie tak naprawdę, tylko od razu narzucono schematyczne rozwiązanie.

  Ponadto, oglądając prologi grzesiaka, nie przekonywał mnie ten facet w żadnym jego występie. Szczególnie sposób wypowiedzi – szybki, monotonny, lejący ogrom wody, bezprzerywnikowy, że ciezko wyłapać właściwą treść bez konkretnego skupienia, by po chwili wpaść w zniechęcenie i myślenie o czym innym. Nie wspominając o postawie gościa – jestem Bogiem, to wy macie mnie sluchać i wedle mojego widzimisie, mógłbym zrobić z wami wszystko. Totalna niespójność jak na misjonarza, jak na kogoś, kto rzekomo chce pomóc.
  Dałem do oglądnięcia kilku kolezankom jego wypociny. Jak wiadomo, kobiety najlepiej czują głębię ludzką. Żadnej ten facet nie przekonał, zatem dziwie się skąd znalazł tylu ludzi, którzy mu się „oddali” ?!

  Ode mnie ten facet nie dostał ani jednej złotowki, nie mówie tu o coachingu, ale chocby o jakiejkolwiek jego literaturze.
  Współczuję tym, którzy wydali krocie na niego, pakując się jednocześnie w kredyty. Ale ciesze się równocześnie z tego, ze w koncu się obudzili i zmądrzeli. Brawo!

 8. kans
  Lipiec 27, 2014

  Slyszalem za mateusz ma miec polana twarz kwasem. Nalezy mu sie. Karma musi byc dziwka.

  • Cezary
   Lipiec 31, 2014

   Proszę bez takich głupich tekstów.
   Nikomu się to nie należy.

   Jeżeli ktoś ma problem i ciągle nosi MG to proponuję go zostawić dla własnego spokoju.

   Ja już mu odpuszczam, wolę się zająć własnym życiem – to samo Tobie proponuję.

 9. Wielbiciel
  Sierpień 11, 2014

  Mateusz Grzesiak .
  Właściciel najlepszej firmy pod słońcem . GRMG ( w przeszłości gdy miałem z nim większy kontakt )

  13 miesięcy czekałem na certyfikat ukończenia szkolenia za który zapłaciłem .
  Czy on był dla mnie aż tak ważny . Nie absolutnie . Jednak chodziło o zasadę .

  Płacę – to dostarcz mi pełen produkt który był ujęty w ofercie .
  Oj było z tym trudno . Bardzo trudno . Poziom obsługi fatalny .
  Poziom zorientowania pracownika w tym co się dzieje – fatalny .
  Nie wspomnę już o tym że w mojej opinii byłem okłamywany .

  Nie ta wizja firmy została przede mną rozpostarta . Nie taka 

 10. dan
  Wrzesień 11, 2014

  Zle ze nie dostales certyfikatu w szybkim tempie – slabo z customer service. Ale nie boj, tak to jest jak sie certyfikuje przez Bandlera. Druga sprawa, ze za granica az tak do certyfikatow nie przywiazuje sie uwagi jak w Polsce. Dlatego opoznienia sa mozliwe. Jeszcze inna sprawa, ze powinni to Wam powiedziec i postawic sprawe jasno.

 11. kuba
  Wrzesień 25, 2014

  A co powiecie o książkach pt.”Alpha human” czy, „Ego-rcyzmy” ? to tez mity

 12. Krasowski tez nie lepszy
  Październik 3, 2014

  #kuba

  No co Ty, prawda objawiona ;D

 13. Michał
  Październik 23, 2014

  Kiedy pojawi sie nowy artykuł o MG?

  • Cezary
   Październik 23, 2014

   W tej chwili nie mam czasu, ale napiszę jeszcze coś na tym blogu.

   Co do Grzesiaka, to co tu pisać? Widać że gnój i tyle. Nic się nie zmienia, ciągle szuka nowych sztuczek jak wydoić klientów.

   Robi to samo tylko w nowej okładce.

 14. Bertosh
  Październik 31, 2014

  Uszanowanko Wszystkim ! 🙂 Powiem krótko, widziałem parę filmów z MG, nie powiem, facet ma tam jakąś wiedzę, ale jak dla mnie wygląda sztucznie i zamiast stania się, jak ktoś już tu wspomniał „zbawicielem”, stał się osobą, która naciąga ludzi, gdyż cena jego „kursu psychologicznego” to teraz bagatela 7400 zł !!!! Facet najwyraźniej zapomniał z jakiego państwa pochodzi, a przede wszystkim zapomniał ile wynosi płaca minimalna , czy też średnia pensja ( podawana przez GUS). To tyle z mojej strony. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów

 15. Wojtek Iksinski
  Listopad 21, 2014

  Bylem na polskim klubie nlp w uk, prowadzonym kiedys przez ucznia Mateusza. Poza tym czytalem fragmenty jego ksiazek i ogladalem szkolenia.
  Korzystalem z forum, potem przestalem a ono sie rozlecialo w miedzyczasie.
  Rozmawialem z bylymi wspolpracownikami.

  Faktycznie, duzo niespojnosci jest, „elastycznosci” w zachowaniu i nawet przykladow juz nie chce podawac.
  Albo to celowe zagrywki by mieszac wokol siebie i utrzymywac zainteresowanie, „wyrafinowany” marketing, albo gorzej niz glupota.
  Ale nie podoba mi sie, ze jedziecie po nim czepiajac sie jego zycia osobistego.
  Facet jest biznesmenem, tak zarabia na zycie. Duzo wie,
  a do reszty dolewa wody by robic wrazenie ze „zupy jest wiecej”…
  Za duzo polskiego jadu w tej Waszej krytyce : trudniej powiedziec sobie :
  tak, jestem naiwny i dalem sie zrobic, ta lekcja kosztowala mnie ( Tu wstaw kwote…)

  Wiekszosc ludzi w swiecie w ktorym zyjemy przynalezy do 2 kategorii : oszusci albo oszukiwani…
  Gdy uczen jest gotowy, Mistrz, nauczyciel sie pojawia – znamy to zdanie.
  Ale tu by raczej inne pasowalo : gdy ktos jest jeleniem, ten kto ma go „wydoic” juz czeka…

  • Cezary
   Listopad 22, 2014

   On sam pokazuje swoje życie prywatne.
   Stara się tworzyć idealny obraz siebie, to ma na celu zachęcać do zakupu i tworzy fałszywy autorytet. Tylko dlatego o tym mówimy.

 16. Mario
  Listopad 23, 2014

  Mi osobiście pomógł. Pomógł mojej zonie ,, i jak szedłem na szkolenie to nie szukałem zbawcy. Idziesz na szkolenie bierzesz co tobie jest potrzebne i tyle.. a jak cie nie stać to idź do kogoś innego.. i tyle

 17. Maciek
  Grudzień 22, 2014

  A czy ktos z Was byl na jakimkolwiek jego nowym szkoleniu, no i jakie wrazenia ?

  • Cezary
   Styczeń 2, 2015

   Grzesiak co kilka miesięcy/lat zmienia grupę docelową, ciągle uderza w nowe rynki. Typowa akwizycja, jednorazowy lub kilkurazowy klient i zmiana.

   • Marcin
    Kwiecień 3, 2015

    Natknąłem się na Mateusza ok 2006-7 roku i facet nie wzbudził po prostu we mnie zaufania. Stwierdziłem, że „źle mu z oczu patrzy” Potem przestałem się już tym interesować aż do momentu aż dowiedziałem się dlaczego powstała nowa marka STARWAY…
    Mateusz jest już teraz sam… Dlatego za wszelką cenę próbuje wszystkim udowodnić, że otaczają go wszędzie kochający go ludzie, ochroniarze, cudowni rodzice i 7000 tysięcy jego fanów z którymi zrobił sobie „selfie” w oscarowym stylu.
    Życzę Ci Mateusz powodzenia!

 18. monthehoops
  Styczeń 1, 2015

  grzesiak to cwel i zakompleksiony narcystyczny egoistyczny eratyczny neurotyczny cap.

  ma ogromne umiejetnosci manipulacji, ba cale zycie na tym spedzil by ciagnac kase manipulacja. to zaden trener czy coach, to skurw….n jakich malo. jak mozna brac za 3h spotkanie blisko 6,5 kola , przeciez to jest jakis skandal. grzesiak nigdy nikomu nie pomogl, pomaga swojemu ego pompujac sie i dymajac na scenie. obejrzcie sobie jego filmiki, np. ostatnio z londynu. przeciez on gada o tym samym, czyli 90% o sobie jako o zbieraczu puszek w koszalinie i jakim sie nie stal bohaterem, jakies kretynskie wymuszone kawaly i analogie, i 10% wiedzy ktora kurw… kazdy moze przeczytac za darmo w necie znajac podstawy angielskiego.

  Przeciez on gada o takich oczywistosciach, ze najwiekszym jego sukcesem chyba jest wkrecenie ludzi i kreacja siebie na bohatera. jego dusza w nastepnym wcieleniu za jego intencje reinkarnuje to jakiegos konga czy kambodzy w jakas wiejska, biedna rodzine. musi skur.. sie nauczyc, boska energie go nauczy, karma go dopadnie, nie wazne co i jak ropbisz, masz zyjesz, tylko z jakiej wibracji i intencji to idzie. ze nie mozna nieetycznie, falszywie okradac ludzi.

  Sam nie bylem na jego szkoleniu ale zmarnowalem mase czasu na jego ksiazki filmy, w ktorych projektuje na ludzi swoje wlasne cierpienia i ograniczenia.

  Koles z takim kulawym, eratycznym ego pisze o zakonczeniu podzialow, o milosci jak w Alpha Human( zenada) ? Pisze o egorcyzmach jak sam jest w deflacyjnym ego pograzony i zatopiony, w tym mule cierpienia, walki, szarpaniny, trudzie? Wszystko jak go sluchasz staje sie trudne i skomplikowane. grzesiak to zero, wkreca ludziom ze swiat jest trudny. istny szatan

  przez grzesiaka przeplywa takie nieszczescie, taki mentalny emocjonalny i uczuciowy niedostatek, trud i zmagania, ze ludzie zaczynaja wierzyc ze zycie jst pelne cierpienia. gowno prawda, chyba ze sam ktos tak jak on eratycznie dazy do rzeczy przemijajaych, slawy, zaborczych relacji, kariery, sukcesu itd.

  Grzesiak jest OKRAGLYM ZEREM, co wiecej reklamuje sie ze „czym bardziej go kopia, tym bardziej wzrasta”. gowno prawda tym bardziej upadasz, bo nie wazne co masz na zewnatrz tylko z jakich wibracji to masz. on ma mentalnosc kurestwa, chamstwa egoizmu narcyzmu kompleksow braku. jakie kurw.. create yourself. ty najpierw badz soba. spotkalem w zyciu 10tki ludzi ktorzy na zewnatrz nie maja 1% co on(umiejetnosci, kasa, slawa itd), a sa MEGA imponujacy. sa YOURSELF, A NIE „CREATED YOURSELF”.

  Grzesiak jest najgorszym i najglupszym trenerem kraju i swiata, bo jest najbardziej zagubiony i nieetyczny. to czysty skur.. ktory bierze kasy a gada pierdoly.

  Patrzy sie w zyciu na efekty, on nie ma zadnych efekt jst wtedy gdy komus pomozesz i odmienisz, a nie ilosc ludzi na szkoleniu czy zarobiona kasa. biznesowo jest mistrzem, jest dobrym pajacem. trenerem coachem pomagaczem zadnym.

  niestety kosztem naiwnych ludzi, ktorych dyma z kasy.
  wykasowalem jego wszytskie filmy. wartosc ok,. 3000zł. wlasnie wychodze ze snu koszmaru MG.

  pomijajac to, ze non stop zmienia sie i jest mega niestabilny i niespojny.
  Grzesiak, dopadnie cie, szarlatanie.

  Czyste skurw.. stwo. istny diabel

  ps. pozdro Rafał Daniluk to jest dopiero trener, za mala kase, kompetentny, nie pajacuje, nie zmienia sie eratycznie jak tamten skurw.., wyluzowany spokojny, NORMALNY JEST SOBA. co najwazniejsze- CZUJESZ ZE AUTENTYCZNIE CHCE CI POMOC.

  TO JEST PIEKNE.

  Grzesiak co najwyzej wydymac z kasy i zareklamowac swoja sztucznie stworzona tozsamosc, przykrywajaca jego kompleksy

  Czlowiek ktory przegral zycie, oklamujac 10tki tysiecy ludzi.

  w widzimisie u figurskiego na ipli byl dumny ze ktos mu powiedzial ze ma ladny zegarek.. kur.., pajacu pochwal sie za czyje pieniedze go kupiles,

  – za ludzi ktorych oszukales.

  amok w pacierzu.

  Szczesliwego nowego roku, swiadomego i wolnego od manipulacji WAM ZYCZE !

 19. monthehoops
  Styczeń 1, 2015

  ostatnio w jakiejs telewizji gadal ze go porwano w Brazylii. sluchajac go, nie moglem oprzec sie wrazeniu ze ladnie wymyslil kolejna historie.

  w koncu jak bohater, to bohater, innej historii o nim nie uslyszysz 😉 wybrnal z opresji mimo silnej negatywnej emocji, przy okazji rozmawial o swoich kartach kredytowych i rodzinie ktora bardzo kocha. bal sie ze umrze. oczywiscie tez on „wybrnal, jakis inny brazylijczyk nie.

  Kreacja na :

  nauczyciela szkolacego ludzi

  bogacza, karty kredytowe, zegarek i miliony

  Aleksandra Wielkiego podbijajcego inne kontynenty

  milosnika rodziny, uczuciowego kochajacego meza i ojca

  spryciarza i medrca, mowiacego w innym jezyku i nagle wpadajacego na genialny podstep by sie

  bohatera, robiacego to wszystko przy „strasznie traumatycznych bolesnych emocjach, panice, leku, ktorego nikt nigdy nie przezyl 😉

  W koncu normalnego Chrystusa i Buddhe w jednym, ktoremu przydarzyla sie TAAAAKA historia. ” mi sie przydarzyla, wam nigdy, bo jestescie zwykli :D”

  pajac i buc zwykly.

  ps. Bardzo ciekawy jest fakt, ze nikt tego nie moze potwierdzic, przeciez tam byli sami brazylijczycy ktorzy nie znaja polskiego i nie syszeli jego wywiadu.

  nosz kur.. pajac, do telewizji go zaprosili by powiedziec cos czego nie bylo, by sie zareklamowac.

  rece fiut, glowa uszy i cycki opadaja na tego idiote.

  pozdro!

 20. monthehoops
  Styczeń 2, 2015

  pierdoli, ze przestal byc alpha male, a dalej jest typowym diabelskim skur..m, rozumiem jego charakter i nature „zdobywcy”, materialistycznego egoistycznego palanta. tylko warto by bylo jakby sie cwel transparentnie okreslil i przyznal ” to ja, alpha zeus(jego tekst), chce was wydymac z kasy i uzywam do tego psychologicznych narzedzi manipulacji, gowno mnie obchodzi wasze zycie, chce spelniac wlasne cele swego ego” a nie po kryjomu, w przebraniu w masce zbawcy 8|

  Kolesiowi wyraznie brak milosci. Generalnie jestem wyluzowany, nie pozostane obojetny jednak wobec tego capa, nie pozwole by ludzie marnowali sobie zycie jak ja przez kilka lat, nieswiadomie zahipnotyzowany jego sztuczkami.

  najpierw jest nim podnieta, pozniej nadzieja na zmiane, na koniec frustracja i poczucie zmarnowanego czasu i pieniedzy.

  Robi to kosztem uczuc i totalnie mu brak swiadomosci i wyczucia, empatii, tego ze zyje z innymi ludzmi a nie tylko we wlasnym swiatku „zdobywania”(btw, co sobie cwelu rekompensujesz ciaglym zdobywaniem? przyznaj sie w srodku do wlasnych brakow i milosci, braku harmonii, i nie wazne co osiagniesz, i tak ci to gowno, bo brak nie mozesz zrekompensowac czyms zewnetrznym).

  Dobra, wkurwilem sie, ogladalem go ostatnio, po dwoch latach odpoczynku i mi sie przypomnial wiec napisalem co czuje. szkoda juz czasu na tego buca.

  Ps. musze przyznac ze moje zycie wrocilo do wiekszej harmonii, relacje sie poprawily, ogolny stan emocjonalny, samopoczucie, finanse, szczescie gdy dalem sobie spokoj z tym czlowiekiem i jego pierdolami ktore opowiada „w 6 jezykach”.

  Czego i Wam zycze ! 🙂

 21. Rayvert
  Styczeń 19, 2015

  Czysty hardkor… ale od 25 lat mamy kapitalizm w starym kraju, zatem rozne wynalazki do zarabiania kaski sie pojawiaja…Mnie to nie dziwi.

  Przeczytalem z zaciekawieniem, ale widze w Tobie duzo zalu do niego.
  Moze wiecej ostroznosci na przyszlosc ? „Mleko rozlane”, no trudno.
  Wyciagniesz jakies plusy z tego ?
  Diabla z niego robisz, przesada. Ale to ze mu czegos brakuje, to celne.

  Jego ksiazki lubilem, bylo tam troche dobrych pomyslow i ciekawych patentow
  oprocz lania wody.
  Facet ma jaki geniusz, drive itd. Ale moze pomysly sie mu koncza,
  przeciez nie kazdy moze grac przez cale zycie, jak Stonesi 😉
  A akwizytorem faktycznie sam bylem i to porownanie Czarka jest dobre.

 22. JJ
  Luty 5, 2015

  Witaj Cezary,
  mam pewne wątpliwości co do tego całego przedsięwzięcia, które tu się toczy. Przede wszystkim zdumiewa rozmach, na jakim jest zakrojone. Próbuję sobie wyobrazić, jak bardzo ktoś musi kogoś nie lubić, żeby poświęcić tyle czasu i energii na pisanie tylu paszkwili. Ile to trwa, ile postów, ile czasu dedykowanego przez jedną osobę, na bloga poświęconego w całości dorobkowi jednostki. Fakt, ta „jednostka” to Grzesiak, osoba ze wszech miar kontrowersyjna. Nie zrozum mnie źle. Miałem okazję śledzić jego rozwój od długiego czasu, głownie poprzez youtube, potem trochę społeczność grmg, zajrzałem też do kliku książek i zgoda, facet jest bardzo niespójny. Interesuję się m.in. komunikacją niewerbalną i mogę też potwierdzić, że jego mimika zdradza naprawdę poważne problemy, ale na boga, cały blog tylko o tym?
  Albo faktycznie czujesz misję życiową, albo masz niezłego wkurwa, którego nie potrafisz okiełznać. Albo też nie masz co robić z czasem.
  Ponadto, czytam te Twoje topiki, a następnie komentarze i mam wrażenie, że nie pisze ich ta sama osoba. Tematy bowiem są dopracowane edycyjne, estetycznie i składniowo, twoje komentarze natomiast najczęściej głupkowate (bez urazy). Stąd jakieś takie przeczucie, że bloga może tworzyć co najmniej zespół, a w drugą stronę co najwyżej firma od czarnego PR. Wcale bym się nie zdziwił skoro blog powstał chyba w okolicach 2013, czyli mniej więcej wtedy, jak sam piszesz, gdy Grzesiakowi rozpoczął się rozłam a następnie wyskoczyła konkurencja. Skoro mam wierzyć w Twoje teorie, to i ta wydaje się prawdopodobna, a na pewno logiczna, sam chyba przyznasz.
  Zastanawiam się też, pomijając zniesmaczonych studentów bodaj SGH, oraz tych ludzi co tu publikują swoje bolączki, gdzie się podziała cała reszta z tysięcy przecież ludzi przeszkolonych przez Grzesiaka? Jednak Kursanci Grzesiaka to ludzie cokolwiek kumaci, szukający rozwoju, zdający pytania, prędzej czy później muszą dojść do dokładnie tych samych wniosków, w przeciwnym razie są idiotami. Ale nie widać ich zbyt wielu na horyzoncie. Taki Artur Król to trochę tańsza wersja Grzesiaka, wręcz wyglądają podobnie, kto kopiuje kogo? Można sobie podumać, czy facet ma również jakieś wewnętrzne urazy wynikające z niezaspokojonych ambicji, niespełnionych marzeń pod adresem swojego nomen-omen dawnego mistrza.
  Tematyka, którą zajmuje się Grzesiak od zawsze była pseudonauką. NLP i rewelacje z niej wyrosłe w kontraście do psychologii stanowią jedynie formę sztuczek scenicznych, manipulacji – owszem. Każdy, kto zapisywał się na te kursy powinien był zdawać sobie z tego sprawę. Jednym coś tam pomaga, innym nie. Jeżeli tak nie było, to można mieć pretensje do siebie, tak samo jak ludzie, którzy wierzą cygankom czytającym z ręki. Są tam techniki wprost gmerające w umyśle, ale taki jest ich zamysł. Przykładowo, powiedzmy sobie szczerze, ludzie zapisujący się na kursy podrywu bardziej szukają kogoś, kto w nich uwierzy, niż „prawdziwych” umiejętności. Bo czym niby są te umiejętności sprzedawane na takich kursach? Nadawane są im wymyślne nazwy a tak naprawdę chodzi o to, żeby podejść do kobiety i z nią po prostu najzwyczajniej w świecie pogadać. Coś co rozumie każdy normalny chłopak wierzący w siebie i swoją wartość jest sprzedawane jako produkt w opakowaniu pod nazwą np. PUA.
  Więc o co tyle hałasu? Jeśli idziesz do Grzesiaka po pomoc, wydajesz na to kupę siana, i nagle się okazuje, że jednak świat nie staje przed tobą otworem, to znaczy jedynie tyle, że uległeś ziom. Uległeś marketingowi, uległeś PRowi.
  Co, reklama kłamie? Nie wiedziałeś? Pogadaj z ludźmi co mają kredyt we frankach.
  A to, jakim jest człowiekiem to inna sprawa. Jest jaki jest. Że arogancki, że źle traktuje pracowników. Daj spokój. Mógłbyś napisać dokładnie to samo o prezesach największych korporacji, mają jedno zadanie – sprzedać produkt. W większości chamy i prostaki ale ktoś to musi robić. Czy ich produkty są zdrowe i polepszają dobrobyt? No pewnie. Każdy z nich Ci to powie.
  Chcesz zmieniać świat w ten sposób? Powodzenia. O ile to właśnie Twój cel, Cezary.

  • Cezary
   Kwiecień 12, 2015

   Przyznaję się mam dysleksję, dysgrafię, dysortografie itp. pracuję nad tym w swoim własnym tempie. Jednak dlatego właśnie teksty były redagowane, pod każdym postem masz dwa podpisy.
   Dzięki za informację zwrotną.

   Jeśli chodzi o rozmach, to tylko daje pojęcie jak bardzo Mateusz Grzesiak pojechał z wkręcaniem ludziom gówna. Większość się go po porostu bała. A ja jestem typem osoby której ciężko jest zajść za skórę, ale jeżeli komuś się to uda – biada mu!

   Ja nie zmieniam świata, po prostu oddaje mu pięknym za nadobne. Dokładnie tyle na ile zasłużył.

  • Rayvert
   Maj 20, 2015

   NLP to nie pseudonauka, kolego. Pseudonauka to wspolczesna ekonomia…
   Jesli nlp dziala, to dziala.

   A prezesi korporacji nie musza tego robic, nikt NIE MUSI wykorzystywac innych !
   Oni chca to robic… jest wolna wola przeciez.

   Robisz wrazenie inteligentnego teoretyka. Z duza iloscia przeroznych koncepcji,
   wywazasz otwarte drzwi nieco ale ogolnie widac ze pozytywnie Ci dymi w czaszce, powodzenia !

 23. Mateusz
  Luty 15, 2015

  Super, że ostrzegasz przed naukami Grzesiaka i temu podobnych. To wartościowe co robisz.

 24. kaisuis
  Marzec 30, 2015

  niedawno pojawił się artykuł o Grzesiaka na wikipedii ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Mateusz_Grzesiak ), ale nie ma żadnej wzmianki o kontrowersjach z nim związanych.

  • Cezary
   Kwiecień 12, 2015

   Nie spełnił kryteriów.

   • kaisus
    Maj 11, 2015

    Dział „Krytyka” widnieje od jakiegoś czasu, ale konsekwentnie jest przez pewne osoby kasowany. To jest chore, że nt. zajebiście kontrowersyjnej osoby nie ma żadnych głośnych wzmianek krytycznych, które miałyby zasięg. Jest ten blog, ale przy całym szacunku dla pracy włożonej przez autora nie ma tego zasięgu. Pisałeś o byłych współpracownikach z Eddu – oni też siedzą cicho? Jak to się dzieje?

   • Tuos INT.
    Maj 21, 2015

    Wiesz, np w tym całym Eddu były głównie dzieciaki, licealiści. Ponad 90% z nich z tego wyrosło zwyczajnie. Jasne, stracili może po parę stówek, ale to nie jest nic, co ktoś by przeżywał przez resztę życia. Pytanie, co z dorosłymi ludzmi z hajsem, którzy np wykupywali pakiety za kilkadziesiąt koła. Obawiam się, że dla takich przypadków już raczej nie ma ratunku ani odwrotu.

 25. pawel
  Kwiecień 25, 2015

  Nie zamierzam Mateusza hejtować, powiem że mam nawet coś z jego płatnych materiałów (jedna książka), reszte za darmo pobierałem ale w tych wszystkich materiałach nie ma tylko bezwartosciowych bzdur… po prostu trzeba szukać, zapisywać lub CZASEM (raz do roku ) coś kupić. Osoba sprytna znajdzie jego wszystkie materiały za rozsadna cene, wystarczy ruszyć głową. obojetnie czy bedzie to ksiażka czy jakieś nagranie – myśle, że wasz bład polega na tym ze za bardzo „wchodzicie” w to co stara sie przekazać. Też kiedyś popelniałem ten błąd, śledziłem wpisy rozwojowców, czytałem KAŻDY wpis na jakimś blogu o duchowosci itd…a jednoczesnie po czasie sporo zapominałem. Dlatego teraz skupiam sie na konkretnej dziedzinie i o niej czytam, a nie np. o wpływie jedzenia orzechów na działanie mózgu czy o diecie , która na ten moment, w ogóle mnie nie interesuje. Spróbujcie skupić sie na jednym temacie, Grzesiak wbrew pozorom na niektórych filmikach wydaje sie w porzadku i szczery…

  oczywiscie MIMO WSZYSTKO,niestety, ja mu nie wierzę. Jest coś takiego w jego twarzy, że od razu myślisz „manipulant”, nie umiem tego wyjasnic, ale Jack Canfield tego nie ma, Katie Byron nie, wielu znanych ogółem, ale u Grzesiaka wyczuwam fałsz. to naprawde widać. Patrzysz i pierwsza myśl – typ od nlp, manipulant, czerwona lampka w głowie pt. „nie ufaj mu!!”. ale ogólnie jak wyżej napisałem – nie skreślam go całkowicie. Pewne jego materiały i szkolenia (sprzed kilku lat) są wartościowe. OWSZEM, sztuczność i marketing jest mocno zauważalny. Ale gdyby zrobic solidna selekcje i wyszukiwac tylko to co przydatne, znajda sie perełki.

  • Tuos INT.
   Czerwiec 24, 2015

   Akurat Byron Katie to jedna z najbardziej hardkorowych oszustek i sekciar jakie istnieją, zapraszam do lektury polskiego opracowania: http://blog.krolartur.com/anty-guru-byron-katie/
   i anglojęzycznego forum, gdzie ludzie opisują jak wyłudzała od ich rodzin oszczędności całego życia.

 26. ktoś
  Maj 23, 2015

  Bliska mi osoba wkręciła się w to g… Zapożyczyła się na wszelkie możliwe kursy. Widać zmianę w zachowaniu. Medytacje, transy, ciągłe uczenie się i kurs za kursem. Niestety, kompletnie do tej osoby nic nie dociera a ja mam wrażenie, że to obcy człowiek. Współczuję bliskim tych, którzy przechodzili ten koszmar. Ja już tracę siły i przestaję wierzyć w to, że ta osoba się otrząśnie.

 27. cllaudi
  Lipiec 1, 2015

  Cezary, wielkie dzięki za tego bloga! Chciałabym dużo napisać, ale ograniczę się do konkretu: bardzo dobrze zrobiłeś. Na ludzkie zło trzeba reagować. Powodzenia we wszystkim 😉

 28. silentman
  Lipiec 23, 2015

  Witam, czytam i czytam i postanowiłem się wypowiedzieć. Jeśli chodzi o Pana Grzesiaka to posiadam jedną książkę Alpha Human, polecam dobrze się czyta, motywuje, można się dowiedzieć ciekawych rzeczy, w sumie to podsumowanie jego dwóch poprzednich książek Alpha Female i Alpha coś tam. Także jak się ktoś zdecyduje na czytanie Grzesiaka, Alpha Human daje radę. Obejrzałem również kilka filmików na youtube. Przez jakiś czas jego osoba pozytywnie mnie nastrajała, byłem na motywacyjnym haju, ale na czytanie kolejnych książek, słuchanie audiobooków, nie mówiąc już o szkoleniach za kilka tysiaków, które zawsze uważałem za czysty wyzysk i stratę czasu. (lepiej iść do prawdziwego psychologa, będzie dużo taniej) jakoś nie miałem ochoty. Zanim usłyszałem o Panu MG, byłem po lekturze kilkunastu innych książek, pewnie dlatego mój haj tak szybko wyparował. Dzisiaj już wszyscy wiedzą że Pan MG to bardzo sprytny czarodziej od sprzedaży i manipulacji (liczy się kasa). Ale ktoś kto kieruje się zdrowym rozsądkiem, nie powinien dać się nabrać na szkolenia za kilka tysięcy i oczekiwać mega kurwa wielkich zmian.

  Te szkolenia nie działają bo sam byłem świadkiem jak mój były szef był na dwóch szkoleniach w jednym miesiącu, które łącznie kosztowały około osiem kawałków. Jak z nich wrócił to był tak nabuzowany, mega pozytywnie nastawiony, co tu dużo pisać był tak oderwany od rzeczywistości, jakby mu gówna do łba ktoś nakładł. Niestety rzeczywistości i rynku nie oszukasz, nie zostaniesz milionerem po szkoleniu za kilka tysiaków. Te pieniądze (osiem kawałków) można by odłożyć na gorsze czasy lub zmotywować pracownika za pomocą premii, z pewnością byłby efektywniej wydane. Jak poprosiłem o podwyżkę 0,50zł (tak pięćdziesiąt groszy:) za godzinę to jej nie dostałem. Wtedy dotarło do mnie że mój szef żyje w jakimś matriksie. Wydaje takie sumy na szkolenia a nie stać go na podwyżkę dla pracownika, w skali miesiąca, czyli po przepracowaniu 160 godzin razy 50gr wyszłoby 80zł podwyżki:) czujecie to. Ja czułem, wkurwiłem się i odeszłem.

  Wtedy uświadomiłem sobie wpełnii, że naprawdę nie warto, nie za te pieniądze. Jeśli chcesz się dowiedzieć o czym mówią na tych szkoleniach, chcesz zmienić siebie, więcej zarabiać itp. to wszystko jest w książkach, są ich setki, tysiące, łatwo się pogubić.

  Moja rada czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj, w międzyczasie działaj, działaj i jeszcze raz działaj. Prędzej czy później odkryjesz o co w tym wszystkim chodzi.

 29. Magister na zmywaku
  Lipiec 27, 2015

  CZOŁEM, a widzieliśta ta nową mateuszowską ściemę ?

  Pt czy cuś w tym stylu.

  To jest jest manipulejszan jak byk z wjazdem na nibypatriotyczne emocje,
  albo facet jest na usługach jakiegoś wywiadu albo mu odpieprzyło,
  pisane „słodkie” teksty hipnotycznym językiem, dziwne klimaty…
  Lubiłem niektóre jego książki, trochę wiedzy tam było, nie powiem że nie,
  no ale ta nowa inicjatywa to juz jakaś korba na większą skalę, chyba się pogubił…
  Czytał ktoś z Was, a jesli tak Wasze zdanie ?

 30. Magister na zmywaku
  Lipiec 27, 2015

  Pod tytułem ” mądryjakpolak” czy coś w tym stylu, dumnyjakpolak itd. Głos i włos się jeży…Politmarketing czy co.

 31. nokiniksaNiksa
  Sierpień 18, 2015

  Sledze Mateusza od dluzszego czasu i mam wrazenie, ze dopiero teraz zaczyna sie on rozkrecac. Chodzi mi konkretnie o to, iz widac nie spojnosc jego i instagrama i facebook. Wstawia notorycznie te same zdjecia, te same teksty a co do jego ‚psychologicznych przykladow’ to slyszalam juz setki razy opowiesc o ‚mezczyznie pukajacym sie w kolano’ czy ‚Syndromie polaka ktory upewnia sie czy kierowca ktorego nazwal debilem aby na pewno jest debilem’. Na poczatku mialam wrazene ze to jest wiedza darmowa a jakas perelke trzyma on na szkoleniach. Niestety i tu sie zawiodlam. Im wiecej ksiazek wydaje tym bardziej nazywa sie pisarzem. Im wiecej jezykow opanuje tym bardziej stara sie udowodnic jak jego swietny program nauki jezyka w 7 dni dziala a po chwili wstawia zdjecie ksiazki o podstawach Mandarynskiego z dopiska ‚Juz 3 tydzien nauki Chinskiego Mandarynskiego’. Czy skoro jego program dziala tak swietnie to nie powinien on juz znac go przynajmniej w stopniu sredniozaawansowanym. Do tego jego rodzinnos ktora az wola o pomste do nieba. Widac na wywiadach gdy jest zapraszany razem z nia jak pokazuje jej kto tu jest samcem alfa i czasem nie da jej dojsc do slowa. A posty na jego fanpag-u sa co najmniej nie na miejscu gdyz co kilka zdan wtraca coraz czesciej bluzki i wypowiada sie ordynarnie na temat Polski podkreslajac jaki jest globalny.

  Ps. Jego Fanpag prowadzi nie jaki Szymon. Strona ‚brak ironi’ wstawila z nim dosc hejtujacy ale i prawdziwy mem po czym zostal on zgloszony do administracji. Oczywiscie usunieto go jednak zgloszenie poszlo z e-maila Szymon@mateuszgrzesiak.pl

  Ps.2 Czy ma Pan w planach kontunowana tematu ? Aktualnie MG potyka sie coraz czesciej i upada z coraz wiekszym hukiem.

 32. BK
  Sierpień 26, 2015

  Moja znajoma ma hopla na punkcie MG i głęboko wierzy we wszystko co on z siebie wypluwa do netu i mediów. Wysłała mi ostatnio link do filmu na Yt, który ma być dowodem jak MG pięknie mówi po hiszpańsku https://www.youtube.com/watch?v=RUlt576iqDM
  Taaaa… głos został nagrany osobno i dołożony do video. Nie zgadza się z ruchami ust i EWIDENTNIE widać, że jest odczytywany przez niego z kartki. Ręce opadają.

 33. Adrian Bysiak
  Sierpień 20, 2016

  Można powiedzieć, kilka lat temu jak zobaczyłem Grzesiaka – zakochałem się, jedna książka, druga książka, czytanie tego całego gówna na fb itd. Na szczęście – przyszła refleksja, popatrzyłem na to co on robi i pojawiło się przeświadczenie o którym napisałeś – to już nie jest mentor czy trenet, on już jest biznesem.

  I fakt – od czasu do czasu zerkam na jego zmagania, ale nie dlatego by czerpać z nich wiedzę – umówmy się, tam tej wiedzy jest coraz mniej, ale Grzesiak ma fantastycznych wizjonerów jeżeli o PR chodzi. Idealnie kadrowania, fajne fotki, odpowiedni tembr głosu.

  Przykre jest to, że znam wiele osób, które stale za nim gonią i wierzą. Każdy kto przerabiał to na własnej skórze jak Ty – wie doskonale, jak ciężko z takiego gówna wyjść, a samo wyjście – może nie jest tak ciężkie, jak przekonanie znajomych – że znowu jesteś sobą 😉

 34. Ja.s
  Grudzień 22, 2016

  Dziękuje za tego bloga. Niestety tylko potwierdza to co zauważyłam. Moj brat interesuje sie grzesiakiem od 5 lat, a od roku jest jego wiernym fanem (zamawia materiały, jeździ na szkolenia). Na chwile obecna, ja, rodzeństwo, rodzice nie potrafimy sie z nim dogadać. Stał sie chamem, ignorantem i mowi nie jak człowiek a jakaś maszyna. Oczywiście nie akceptuje krytyki G. Co robic? zeby go odzyskac?

  • Kalashnikov
   Styczeń 3, 2017

   Ja.s

   Wielu z nas ma ten sam problem. Mamy w otoczeniu kogoś zakochanego w MG i nie wiadomo jak im przekazać wiadomości, że to nie jest Zbawiciel na ich problemy i człowiek kryształ :/

   Szczególnie, że ma on trochę fajnych rzeczy, więc zawsze się będą odwoływać do tych drobnostek, żeby pokazać jego wiedzę.

   Niestety takie świadectwa jak tutaj im nie pomagają i nie chcą im wierzyć.

   Tak jak ty i inni mający taki problem boję się, że stracę brata/przyjaciela/kogoś bliskiego, którzy nie będą widzieli nic poza MG, a jak wiele osób tu pisało to jest realne zagrożenie.

   Niestety każda jego krytyka jest uznawana za hejt i zazdrość (szkoda, że te słowa są i tak źle używane przez obrońców).
   Nieistotne, że pokażesz taki blog, nagranie z jego szkoleń PUA, pokażesz jego manipulację i ciągłe zmienianie twarzy oraz wizerunku, zależnie od potrzeby rynku. To nic nie daje 😦
   Najwyraźniej muszą się sparzyć. Szkoda, w końcu chcemy, żeby tego uniknęli.

   PS: Sam przez jakiś czas fascynowałem się takimi jak on i byłem oczarowany jego wystąpieniami. Na szczęście przedwcześnie stwierdziłem, że oprócz tej jego sztuczności odrzuca mnie próba manipulowania mną na prawie każdym kroku.

Napisz swoje zdanie

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on Maj 21, 2014 by in manipulacja and tagged , , , , , , , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: