D i l i g i t o

Żyj bezpiecznie, rozpoznaj manipulację. Dowiedz się jakie techniki są wykorzystywane w celu wywieranmia wpływu na jednostki, grupy i kolektyw. Uodpornij się.

Adam Rajba mówi prawdę o szkoleniach MG

Update: Działający link wideo:

Prawdziwe, szczere Testymoniale dla Mateusz Grzesiaka – od jednego z byłych kursantów.

Polecamy
zespół Diligito

 

Bądź na bieżąco! Dołącz teraz na  Facebooku

Reklamy

23 comments on “Adam Rajba mówi prawdę o szkoleniach MG

 1. alchemik
  Styczeń 15, 2014

  Klon Grzesiaka. Czy ludzie nie mogą być sobą?

  • Pączi Pączek
   Styczeń 15, 2014

   Nie zauważyłem żadnego podobieństwa. Myślę, że po prostu robisz projekcję.

   • Kogi
    Styczeń 21, 2014

    Pan Adam nie jest w stanie ocenić prawy, nawet jeśli w nią wdepnie. Abstrahując od tego, co sobą reprezentuje MG, oceniająca go osoba jest paranoikiem i ma niewielkie mozliwości intelektualne. Wystarczy zresztą spojrzeć na to, co Pan technik lesny z Brynka z aspiracjami do bycia coachem afiszuje na facebooku.

 2. Pączi Pączek
  Styczeń 15, 2014

  Dzięki za umieszczenie tego tutaj. Bez tej wzmianki nie dowiedziałbym się o tym filmiku.

 3. Jacek
  Styczeń 15, 2014

  Wow, niezły syf..Utwierdzam się w zdaniu, że on jest tylko dobrym sprzedawcą i to czego się ewentualnie nauczę to wpływanie na innych. A był ktoś może na jego szkoleniach Fast Languages w ostatnim czasie? Czy są naprawdę skuteczne?

  • Cezary
   Styczeń 15, 2014

   Ja nie byłem. Ale słyszałem opinie…
   – wypada słabo

   Ja się swego czasu uczyłem metodą Callana – byłem bardzo zadowolony.

  • Pączi Pączek
   Styczeń 15, 2014

   O FL była cała dyskusja na GoldenLine, ale została skasowana… To nic więcej jak stare metody szybkiej nauki w innym opakowaniu i po wyższej cenie.

 4. Mistake Maker
  Styczeń 15, 2014

  Ani Maj Gat ani Krzysztof Gąsior, ani nikt inny nie jest Coachem. Jedynym Coachem w Polsce jest tylko i wyłącznie As Kołczingowy. Tylko On ma skuteczne petardy technologiczne i tylko On wie co działa. Pieczołowicie pisze zresztą o tym na swoim blogu. Nic co nie działa wg Asa Kołczingowego nie prawa działać na nikogo. Nikt nie prawa nazywać się Coachem. Do miana Coacha i jedynej skutecznej formy Coachingu ma prawo tylko AK. Asior Kołczingowy jest taki debeściak, że wszyscy inni wysiadają w przedbiegach.

  • Rafał
   Styczeń 15, 2014

   hehehehe dobra parodia 😀 też czasami odnoszę takie wrażenie

  • mariusz
   Styczeń 17, 2014

   A Ty Mistake z jakiego plemienia jesteś, ze nie nauczyłeś się ortografii języka polskiego?

 5. Robs
  Styczeń 19, 2014

  Prawnicy działają i zastraszają.

  • Cezary
   Styczeń 19, 2014

   Ja żadnych nie spotkałem.
   Wydaje mi się że, albo to przerosło Adama, albo to było zagranie czysto Social Media – czyli miało na celu skupienie uwagi.
   Przy okazji Adam nie zapomniał rozesłać zaproszeń na swój najnowszy event…

   • tekla
    Luty 3, 2014

    A wiesz, że to możliwe, ale tez faktem jest, że Adam „oddryfował” w kierunku jakiegoś szamaństwa prowadzonego przez dziwaków, którzy wierzą w duchy, UFO i spiskowe teorie.
    Moim zdaniem bawił się w coaching, miał ambicje, które okazały się za duże, przerosło go to intelektualnie, wiec znalazł sobie inną, mniej ambitną piaskownicę, a frustrację za nieudany start w coachowaniu wylał na MG.

 6. qdwaty
  Luty 20, 2014

  Chciałem obejrzeć nagranie, ale film nie istnieje. Gdzie można obejrzeć tą wypowiedź Adama?

  • Cezary
   Luty 20, 2014

   Adam usunął film dwa dni później.
   Nigdzie tego nie ma, zostawiłem wątek ze względu na komentarze. Możliwe że w przyszłości pojawi się kilka podpunktów z jego wypowiedzi w jednym poście.

 7. adam rajba
  Maj 1, 2014

  hej, maj gat organizuje swoje szkoleminarium w dublinie wiec pomyslalem ze moj filmik moze byc przydatny dla ludzie ktorzy wahaja sie jaka decyzje podjac: https://www.youtube.com/watch?v=HzAYexImOpE

 8. Cezary
  Maj 1, 2014

  Reblogged this on Salivion Project and commented:

  Update : Działający link do wideo, dla tych którzy jeszcze nie widzieli !

 9. Kl
  Czerwiec 23, 2014

  Witam. Na początku chciałem powiedzieć, że cieszę się, iż trafiłem na ten blog, ponieważ sam już dość dawno zacząłem interesować się całym NLP, gdy kiedyś, całkiem przypadkiem, trafiłem na jeden film z wykładów pana Adama D. w czasach jak był młodszy I mało znany. Bylem zafascynowany tym filmikiem I zacząłem poszukiwać wiedzy I coraz to nowych informacji na temat NLP.
  Pewna znajoma powiedziała mi również na temat MG. Uważałem I nadal uważam, że takie szkolenie jest naprawdę fajne I wiele można z niego wynieść, ale zgadzam się z wami jak I z autorem tego filmiku, że potrafi również zaszkodzić. Dlaczego? Kiedy byłem już na takim etapie, że wiedza teoretyczna powoli zaczęła być niewystarczalna, a to co przeczytałem jest tylko namiastką tego, czego tak naprawdę można się jeszcze nauczyć, chciałem zapisać się na jedno ze szkoleń do tych Panów. Niestety cena tych szkoleń to było zderzenie z realiami, ponieważ ja jako człowiek z problemami, ledwo wiazalem koniec z końcem I nie było mnie na takie szkolenie, najzwyczajniej po prostu w życiu stać. Już raz wpadłem w pułapkę finansową. Więc jeśli ktoś zaciągnął kredyt na szkolenie, które mu nie pomogło… współczuję… To moze naprawdę zaszkodzić. Strasznie się po tym zrazilem, I jednocześnie zawiodłem bo wychodzi na to, że na takie szkolenie, które ma pozwolić zmienić życie I pomagać w skutecznym radzeniu sobie z problemami kierowane jest do tej bogatszej części społeczeństwa a najwięcej problemów znajduje się na tej niższej, I to są fakty. (Nie dotyczy szkolenia biznesowego) Nie chciałbym podważać skuteczność takich, szkoleń ale nie raz po filmikach umieszczonych w internecie miałem wrażenie, że to bardziej zaczyna przypominać sam biznes oraz reklamę szkoleń za astronomiczne sumy dla przeciętnego, przysłowiowego, Kowalskiego. Generalnie jak dla mnie przyjemnie słucha się tych Panów, na pewno mają swoich zwolenników, którym pomogli. Sam uczestniczyłem w jednym ze szkoleń, ktore trwało jeden dzień gdy wygrałem zniżkę w konkursie, i było to całkiem przyjemne doświadczenie. Ale nie dziwię się również przeciwnikom, bo taka zmiana I nauczenie się pewnych technik to długotrwały proces, jednym przychodzi łatwiej a innym trudniej. Łatwiej może przychodzić tym, co tak naprawdę nie mają poważnych problemów, tylko je po prostu mają, bo człowiek jak nie ma, to szuka aż znajdzie…
  Ale wrzucanie takich osób do jednego wora…
  To nie ładnie… Wszędzie jest manipulacja I trzeba być tego świadomym oraz uczyć się przed tym bronić.Tak samo jak idziesz gdzieś na leczenie prywatnie, sam miałem wrażenie że lekarz (chirurg) traktuje mnie nie jako pacjenta, tylko jak swojego klienta… Przecież firmom farmaceutycznym, też .głównie zależy na tym abyśmy kupowali ich leki I byli ich klientami. A kiedy dostałem w angielskim szpitalu na koniec wizyty karteczkę aby zostawić im feedback, nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać ze śmiechu.

 10. Mariusz
  Listopad 23, 2014

  witam, obecnie kończę wraz z żoną 2 szkolenie u MG. Mam duże doświadczenie w NLP po ukończyłem całą akademię kilka lat temu i w biznesie osiągnałem sukces.Nie zgadzam się z opinią bohatera filmiku. osobiście dużo mi dało szkolenie i z chęcią zachęcam. Odczułem że kolega wydał ostatnie pieniądze i oczekiwał cudu a to tylko szkolenie które ma efekt jak się trenuje ćwiczy techniki po skończeniu szkolenia.. Dziwię się strasznie opinii jaką ma Adam jest dla mnie bez pokrycia i bez zrozumienia. pozdrawiam.

  • Cezary
   Listopad 25, 2014

   Jeśli właśnie kończysz szkolenie to ciągle jesteś na szkoleniowym haju. Każdy komu świeżo wyprano mózg jest zadowolony 😉
   Poczekaj rok, dwa a może pięć. Wróć wtedy i napisz opinię o tym czego się nauczyłeś. Czy Twoje życie się zmieniło, a może to była strata pieniędzy… pożyjemy zobaczymy

 11. Ciekawy
  Grudzień 3, 2014

  Mariusz – nie wiadomo czy od Grzesiaka nie otrzymałeś niepotrzebnych i negatywnych instalacji. Czyli może być taka możliwość, ze z jakiś czas stracisz sukces w biznesie. Zainwestowałeś kasę z zoną w szkolenie proszę więc o wyliczenie stopy zwrotu z inwestycji, skoro jesteś biznesmenem. Czyli ile kasy zyskałeś lub zyskasz, w jakim okresie.

 12. Lechu
  Grudzień 6, 2014

  Pozdrawiam Adama, z który spotkaliśmy się na się WN 7 lat temu, kiedy zrobiłem praktyka i chciałem więcej i więcej więc zrobiłem jeszcze mastera i wyjątkowego, kiedy kończyłem ostatnie szkolenie wiedziałem, że już będzie to ostatnie szkolenie jakie kiedykolwiek zrobię u MG. Kiedy kończyło się to szkolenie zdałem sobie sprawę, że zmieniam jedne g…o, które miałem w głowie na jeszcze większe i wcale niekoniecznie lepsze. Zacząłem to odczuwać bardzo mocno i pożegnałem się z MG. Ileż miałem niepokoju w umyśle, jeszcze więcej niż poprzednio. Teraz wiem, że było to potrzebne, żeby w tej chwili doświadczać spokoju. Mi te szkolenia były potrzebne, aby porzucić każdą z twarzy, którą kiedykowiek stworzyłem. Dziś nie mam nic wspólnego z NLP i spółką, a nawet z teraz lansowaną duchowością.

 13. S.
  Grudzień 5, 2015

  To jest film Witajcie w zyciu na temat firmy Amway, szeroko komentowany swojego czasu bazujacy na prawdziwych emocjach, wiedzy i szczerej checi dawania innym radosci i zadowolenia. Tylko w taki sposob dziala sprzedaz I wewnetrzne szczescie, a dokladniej mowiac wewnetrzne szczescie I sprzedaz bo taka jest prawidlowa kolejnosc.

  Kiedy ogladalem ten material grubo kilka lat temu zapamietalem jedna scene – a bedac w owczesnym czasie czlowiekiem ktory rowniez „powtarzal regulki” ale ich nie rozumial widzialem roznice i rozumialem, ze faktycznie wszystko jest w czlowieku. Ta scena wystepuje w 2:52 kiedy jeden z tych ludzi mowi o rzeczach, ktore czuje, natomiast druga osoba jest zwyczajnie chciwa i widac, ze mowi to tylko po coś.

  Wystarczy porownac te dwie osoby, zeby zrozumiec iz pierwsza osoba – ta narzekajaca – ironizuje i kpi (a wynika to z jego przekonan nie na temat firmy, a na temat wlasnej osoby – najzwyczajniej w swiecie nie doswiadczyl albo nigdy nie zaznal zycia „bez myslenia” i sadzi, ze to jedyny sluszny swiat), a druga MOZE udawac (sa ludzie, ktorzy do perfekcji opanowali udawanie zycia) ale watpie ze tak jest poniewaz sie ja czuje. A gdy sie ja czuje – to czlowiek bedacy lustrem – staje sie ta osoba i najzwyczajniej w swiecie udziela jej sie wlasnie entuzjazm, zadowolenie, szczescie i radosc. To sprawia, ze otwiera sie portfel.

  Ale nie tylko. Jako, ze czlowiek to lustro to istnieje niebezpieczenstwo uzaleznienia sie od takiej szczesliwej osoby bo wtedy nie mysli sie na swoj temat. „Odrywa sie” od myslenia, tak naprawde dotyka sie zycia i zyje sie. Mozna to porownac do procesu wychowania – ktos jest wzorcem, a ktos MOZE stac sie wzorcem, albo uzaleznic sie od wzorca, ALBO w momencie gdy jego myslenie (ktore to myslenie jest wlasnie problemem) traktowane jest po krolewsku i nie potrafi oderwac sie od tego – zwalczac wzorzec.

  Ktoregos dnia trafilem na takie madre powiedzenie: „Zostawiam ego za drzwiami studia, ponieważ nigdy nie dowiedziałem się niczego, samemu gadając”. Larry King

  Jest mi daleko do czlowieka, ktoremu mozna buty czyscic z ta wiedza i doswiadczeniem z ludzmi ktore ma on. Mowie tutaj o Larrym Kingu. I pomimo zrozumienia, ze ten blog i te wypociny, ktore sa tutaj pisane sa jedynie materialami pisanymi przez wlasnie uzaleznione jednostki, ktore zamiast pracy nad soba nie poswiecaja tej pracy sily i energii (gdzie zaznaczam osobiscie rowniez mam sporo obiekcji do Maj Gada jak to okreslil go bohater filmu, ktory tutaj ujrzalem [swoja droga dobre okreslenie:]) – szczegolnie do tego, ze zniknelo z sieci duzo materialow, ktore mialem szczescie ogladac swojego czasu, a teraz gdy moglyby pomoc innym – na prozno ich szukac – o tyle za kazdym razem gdy tylko o nim mowa mowie slowa „ten czlowiek wie co robi”. A wie, poniewaz nauczyl sie tego tysiacami godzin wlasnej pracy – podobnie jak i ja – nie liczac na to, ze KTOŚ rozwiaze moj problem a rozumiejac, ze problemu nie moze rozwiazac KTOŚ poniewaz ja jestem wlascicielem umyslu, co oznacza, ze jestem wlascicielem wszystkich struktur w nim istniejacych.

  Czy naprawde ktos na tym blogu sadzi, ze mowiac o KIMŚ mowi o KIMŚ? Nie ma czegos takiego jak KTOŚ – KTOŚ to tylko odbicie wlasnej osoby, znieksztalcone o przekonania. Naprawde ktoś sadzi, ze w swojej glowie ma KOGOŚ? 🙂

  Ten wpis tak naprawde zaczal powstawac w odpowiedzi na mail pewnej osoby, ktora podeslala mi link do tego bloga – zaznaczajac, ze zrobila to z pobudek innych niz ten blog tu istnieje (juz widze rodzaca sie w glowie idee – o, widzisz, to ktos tez ma obiekcje! Nie, nie ma. Po prostu gdy sie patrzy na takie blogi, ktorych naprawde jest wiecej, to od razu przypomina mi sie ten film Witacje w zyciu po zmianach ustrojowych i lekko usmiechajac sie przez lzy i z niedowierzaniem patrzac na to co na takich blogach sie wypisuje przedstawiam dokladnie takie same osoby jak na takich blogach tylko, ze wystepujace 2 dekady wczesniej, jak nie bylo jeszcze numeru 0202122.

  I gdy tak juz go pisalem pisalem to stwierdzilem, ze go opublikuje. Jest dobry to moze ktos trafiajac na takiego bloga jednak zrozumie, ze NIKT nie jest w stanie NIKOMU pomoc, jesli ten ktos tego nie chce, albo co gorsza jeszcze stara sie byc madrzejszy od kogos.

  A skoro juz napisalem tego tyle to jeszcze slowo na temat filmu, ktory pewnie kazdy tutaj traktuje jak swietego graala i ktory znajduje sie na tej stronie. Sa ludzie, ktorzy z racji swojej upartosci i nieumiejetnosci przyznania sie do bledu potrzebuja nieco wiecej czasu na pewne rzeczy. Sa osoby, ktore do pewnych rzeczy dojrzewaja po 2-3 latach, niektorym moze to zabrac trzy minuty.

  Takie osoby przewaznie maja sie za totalnie inteligentne (i tak jest, w koncu myslenie, ktore jest przejawem inteligencji to problem – czy naprawde autor filmu nie rozumial przez te wszystkie lata, ze papieros oraz struktura przekonaniowa zbudowana wlasnie na tym papierosie niejako ODRYWALA go od myslenia a nikotyna w sposob juz calkowicie chemiczny podtrzymywala efekt? Jest totalnie zalosne, ze chodzac do kogos przez 2 lata na szkolenia nie rozumie sie tak podstawowej sprawy jak to, ze struktura biochemiczna mozgu to tak naprawde wszystko. Jako przyklad – tylko jako przyklad, nie mam dokladnej wiedzy na temat sytuacji – moge przytoczyc tekst z tego filmu „wychodze na srodek i rozwiaze swoj problem” po kilku sekundach z tego co pamietam padlo „totalnie nic nie czuje”. No prawdopodobnie nie czul naprawde… Jak mial czuc szczescie skoro zapewne w jego glowie funkcjonowala nikotyna, a czlowiek, ktory byl pod jej wplywem (i setek innych substancji) tak naprawde myslac automatycznie o tym, ze juz niedlugo zajara kolejnego fajka na co czekal? Na to, ze wyjdzie na srodek i zejdzie z niej „uleczony”? Bez jaj. To dopiero jest sekciarskie:)

  Wszystko podsumowujac – takich ludzi, ktorzy zwalczaja autorytety jest naprawde mnostwo – sam bylem przez blisko dekade jednym z nich. Dopiero po jakims czasie pojalem, ze moim zadaniem nie jest zwalczac osoby od ktorej chce przejac pewne zachowanie (nauczyc sie go) a milczec i trzymac gebe na klodke, bo niczego sie nie nauczylem, samemu gadajac. Tymi slowami zakoncze, serdecznie pozdrawiajac wszystkich.

  S.

  PS. Jako, ze odpowiadac na potencjalne odpowiedzi nie bede, zwracam uwage na jeszcze jedna rzecz w materiale 2:52. „Musze byc szczesliwy” vs. „Kocham siebie i ludzi”. Kazde zdanie wypowiedziane przez usta narodzilo sie w glowie na bazie przekonan LUB na bazie czystej milosci. Jesli ktos mowi MUSZE BYC szczesliwy oznacza, ze w tej chwili jest nieszczesliwy i sie nie kocha. Musi byc KIEDYS szczesliwy, drugi natomiast zyje tu i teraz. Chciwosc i jej niezrozumienie a raczej holdowanie jej i podsycanie swoim wlasnym nieudacznictwem jest przyczyna kazdego konfliktu i kazdego „niepowodzenia”, ktore tak naprawde nigdy nie jest „niepowodzeniem”. Jest po prostu reakcja ludzi z podobna struktura biochemiczna mozgu.

  PS2. Zwrocilem uwage jeszcze na tytul:
  Żyj bezpiecznie, rozpoznaj manipulację. Dowiedz się jakie techniki są wykorzystywane w celu wywieranmia wpływu na jednostki, grupy i kolektyw. Uodpornij się.

  To oznacza mniej wiecej tyle: Dookola sa zli ludzie, ZABEZPIECZ SIE! Poznaj wszystkie techniki ktore na Ciebie dzialaja, skoncz ogladac filmy bo wzbudzaja Twoje emocje a hollywodzcy producenci wiedza jak nimi kierowac! Zamknij oczy i wyrzuc tv, zeby nie byc manipulowanym! Uwazaj! Nie wychodz na ulice bo widac na nim kobiety, ktore Toba manipuluja swoim strojem. Ojej, tez masz cos na sobie? Rozbierz sie bo manipulujesz ocena Twojej osoby! Ojej, jak sie rozbierzesz to tez bedziesz manipulowac!

  Wiesz czym jest manipulacja? Niczym. Jest to slowo, ktore mozna nacechowac mejoratywnie albo pejoratywnie. Mejoratywnie jest wtedy gdy idac ulica i wiedzac, ze po prostu fantastycznie wygladam zwracaja uwage na mnie kobiety, a pejoratywnie to „nie ubiore sie fajnie bo beda na mnie zwracac uwage”. Nie bede fajny, bo bede oszukiwal, a ja nie chce oszukiwac.

  A tak naprawde to gowno prawda. Po prostu ktos nie potrafi otrzymywac szczescia, odrzuca je od siebie i zwalcza. Zwalcza w ten sposob ludzi, przeplyw i pieniadze, ktore sa niczym innym jak nagroda za sluszna koncepcje. Nagroda za traktowanie ludzi po prostu dobrze. Tak jak samego siebie.

Napisz swoje zdanie

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: