D i l i g i t o

Żyj bezpiecznie, rozpoznaj manipulację. Dowiedz się jakie techniki są wykorzystywane w celu wywieranmia wpływu na jednostki, grupy i kolektyw. Uodpornij się.

Mistrz Ciętej riposty – naucz się jak zostać chamem.

Janek Grzesiak – aktor. Tak samo jak w przypadku syna – całe życie gra kogoś innego. Niestety nie na scenie.

Gdy przeprowadziliśmy poszukiwania na temat tego jakim aktorem jest Jan Grzesiak okazało się, że z dużym kłopotem udało nam się znaleźć jedną sztukę, w której brał udział chociażby dawno temu. Cóż to za aktor, który nie występuje w przedstawieniach, ani sztukach teatralnych?

Jego praca polega na tym, że wyzywa i bluzga w kierunku uczestników własnych szkoleń oraz szkoleń, które prowadził Mateusz Grzesiak. Wielu uczestników było w szoku! Zapłacili grube pieniądze po to, żeby ktoś po nich jechał bez żadnego oporu. Ażeby to wyglądało ładnie, MG wraz z ekipą wymyślili mu tzw. Kanapkę feedbackową. Polega to na tym, że zaczyna i kończy pozytywnie. A pomiędzy… bez żadnych skrupułów. Mam na myśli wyzwiska w kierunku uczestników oraz poniżanie ich przekleństwami. 13 Listopada 2013 roku, w Warszawskiej szkole handlowej Jan Grzesiak prowadził swoje flagowe szkolenie pt. „Mistrz ciętej riposty”. Jakie są opinie, jak studenci skomentowali wystąpienie? Oto najciekawsze z wypowiedzi:

zrzut_ekranu-0

zrzut_ekranu-1

zrzut_ekranu-2

zrzut_ekranu-4

zrzut_ekranu-5

zrzut_ekranu-6

zrzut_ekranu-7

zrzut_ekranu-8

Żródło: https://www.facebook.com/events/636402709744675/
Jakie macie wrażenia po szkoleniu z Jankiem Grzesiakiem?(13 listopada o 21:19)

Autor: Cezary Bachlej

Redakcja: Manuela Serafin

Bądź na bieżąco! Dołącz teraz na  Facebooku

Reklamy

3 comments on “Mistrz Ciętej riposty – naucz się jak zostać chamem.

 1. Aktor
  Grudzień 8, 2013

  O aktorach teatralnych, szczególnie grających w lokalnych przedstawieniach (a chyba co najwyżej takim jest JG), raczej w necie nie poczytasz. Byłem na jego warsztatach aktorskich w 2010 bodajże i było ok, ewidentnie widać że wie o co w tym chodzi i rzeczywiście, w przeciwieństwie do szkoleń jego syna, są to warsztaty, wypełnione po brzegi pracą. Przekleństwa były, ale tam miały swoje uzasadnienie, sporo osób się dzięki temu odblokowało (przynajmniej na czas szkolenia). Janek moim zdaniem jest bardzo dobrym człowiekiem, może bluzgać przed tłumem, ale w cztery oczy zdecydowanie widać, że chce po prostu pomóc. To przed Mateuszem trzeba ostrzegać, bo jemu odwala na wszystkich frontach.

 2. Pączi Pączek
  Grudzień 9, 2013

  Notka niby bardzo prosta, ale tutaj należa się autorowi duże słowa uznania, przynajmniej z mojej strony.

  Po pierwsze o JG szukałem informacji już kiedyś i nic. Praktycznie zero informacji o karierze aktorskiej poza dwoma małymi wzmiankami, to budzi moje spore podejrzenia wobec już i tak mocno niewiarygodnego nazwiska.

  Po drugie. O bluzganiu ludzi słyszałem już dawniej, ale nigdy jakoś nie wziąłem sobie tego szczególnie do serca. Jednak te screeny komentarzy i ich treść totalnie mnie rozwaliły. Negatywne opinie pomieszane z groteskowymi wręcz wspisami zaślepionej organizatorki o gorących emocjach to smutny i wstrząsający widok. Jaką takie „szkolenie” ma mieć wartość? Czego ludzie mieli się nauczyć? Co to ma w ogóle być?!

  Po trzecie, nie rozumiem sensu idei szkolenia z takiego tematu. Czemu miałbym się spotykać i wchodzić w dialog z ludźmi, którzy chcą mnie obrazić lub poniżyć i siłować się z nimi słownie? Czemu miałbym w ogóle obracać się w takich środowiskach? Nigdy w życiu nie przyszłoby mi do głowy, żeby jakoś eksplorować ten zakres – jest mi on całkowicie zbędny.

  Oby więcej takich notek.

 3. gspeedy
  Styczeń 10, 2017

  Znam Janka Grzesiaka ze szkoleń w których uczestniczyłem, rozwojem osobistym i wieloma zagadnieniami w kontaktach międzyludzkich zajmuję się bardzo szczegółowo od 8 lat, więc nie mam problemu z interpretacją czy przekazem prelegenta. Trafiłem na ten artykuł przypadkowo, ale bardzo mnie zaskoczył. Zastanawiam się, czy ktoś wyraźnie zniesmaczony nie zebrał „hejt ekipy” aby pobawić się manipulacją medialną. Zwykle na szkoleniach poznaję wielu ludzi, od studentów po profesorów i prezesów firm. Niemal wszyscy uczestnicy szkoleń Janka z którymi udało mi się porozmawiać, w tym większość uczestników którzy byli aktywni na scenie, byli zadowoleni i naprawdę na tym skorzystali. Ja również widzę tutaj otwarte serce i wartość odwagi tego człowieka, aby pokazać nam nasz prawdziwy świat oraz to „co z siebie robimy”. Nie mniej jednak w taki sposób jak te negatywne komentarze, działają naturalne mechanizmy obronne naszej psychiki w przypadku zbyt niskiego poczucia wartości.
  Jeśli się mylę, to popraw mnie proszę:) gspeedy729@gmail.com

Napisz swoje zdanie

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on Grudzień 8, 2013 by in manipulacja.
%d blogerów lubi to: