D i l i g i t o

Żyj bezpiecznie, rozpoznaj manipulację. Dowiedz się jakie techniki są wykorzystywane w celu wywieranmia wpływu na jednostki, grupy i kolektyw. Uodpornij się.

Co słychać u Mateusza?

GRMG zostało oficjalnie zamknięte, większość dotychczasowych planów Mateusza w Polsce się posypało. Zostaje zamknięte wszystko to, co związane jest z przeszłością. Grzesiak posuwa się tak daleko, że anuluje ogromną ilość zobowiązań jakich się podjął. Kasuje nawet miejsca, które zostały stworzone po to, by kursanci mieli ze sobą kontakt i mogli wymieniać się informacjami. Praktykom obiecywał przecież dożywotnie spersonalizowane wsparcie.. (przyp. redakcja).

Kliknij aby powiększyć!

Kliknij aby powiększyć!

Pomimo wyrażanego przez uczestników sprzeciwu oraz wielu negatywnych komentarzy w stronę organizatorów. Grupa została zlikwidowana

grmgfb-zamknięte
Dlaczego Mateusz posuwa się do tak drastycznych kroków?
Dlaczego jest niesłowny i wycofuje się z obietnic danym tysiącom uczestników?
Czy nie potrafi poradzić sobie ze słowami krytyki i spojrzeć w oczy temu co narobił?

Całkiem niedawno byliśmy świadkami ‚zmiany’ Mateusza. Z rzucającego przekleństwami chłopaka zaczął oficjalnie zgrywać poważnego psychologa i udzielać się w telewizji publicznej. Były wielkie plany, piękne słowa, dziś – kilka lat później, nic już z tego nie zostało.
Jeden z Praktyków Mateusza Grzesiaka na zamkniętej grupie tak to skomentował :

„Pamiętam jak na praktyku 2012 Mateusz z dumą mówił o tym, że społeczność GRMG to największe forum o rozwoju osobistym w Polsce. Że jego marzeniem jest stworzyć sieć ludzi, którzy wzajemnie będą się wspierać i pomagać sobie. Taka, jeśli dobrze ją odczytałem, była m.in. idea Eddu. Spopularyzować rozwój kompetencji miękkich, dać szansę tym, którzy dopiero startują w tej dziedzinie. Dziś forum jest już nieaktywne. A niedługo podobno ma zostać zamknięte.
Pamiętam jak z ironią mówił o spędach na kilka tysięcy osób i seminariach w stylu amerykańskim, gdzie ludzie płaczą, skaczą i przybijają sobie piątki.
Dziś sam to robi. […]” (NAC 2013 – przyp. redakcja)

Z repertuaru zniknęły dotychczasowe szkolenia, które zostały zamienione na zupełnie inne. Większość szkoleń jest ‚nowych’ – są to te same szkolenia co dawniej, tylko z nowymi nazwami. Z małymi wyjątkami będzie to ta sama wiedza uzupełniona czyś nowym, przeplecionym z wymysłami Mateusza, które za dwa lata okażą się nieprawdą. Jest to działanie marketingowe służące temu, aby ściągnąć dawnych klientów oraz zasłona dymna dla bieżących wydarzeń.

Przykrywamy kupę chusteczką i udajemy, że nic tu brzydko nie pachnie…
_________________________________________________________

Autor: Cezary Bachlej

Redakcja: Manuela Serafin

Bądź na bieżąco! Dołącz teraz na  Facebooku

Reklamy

14 comments on “Co słychać u Mateusza?

 1. Jankowski
  Listopad 4, 2013

  Ciekawe, na nowej stronie internetowej nie ma, ani słowa o NLP 😀 coś czuję, że ta zmiana to po prostu kierunek bardziej na mainstream, coś jak Antony Robbins (który oczywiście wcześniej też był wyśmiewany). Przecież te praktyki były kurą znoszącą złote jajka!

 2. Daniel
  Listopad 6, 2013

  Nie ma już grmg.pl jest mateuszgrzesiak.com czyli nie ma już Grupy Mateusz Grzesiak jest sam Mateusz Grzesiak. Szkoda że informacje z tego bloga wydają się być prawdziwe, ciekawe jak jest z tymi oświeceniami MG ? Uważacie że to bullshit ? Książka ego-rcyzymy to kolejny produkt do zarabiania pieniędzy czy może jest w nich jakaś prawda ?

  • Jankowski
   Listopad 12, 2013

   „Szkoda że informacje z tego bloga wydają się być prawdziwe, ciekawe jak jest z tymi oświeceniami MG ? Uważacie że to bullshit ? ”

   Dziwi mnie, ze ktos w ogole moze to brac na serio. 😀

   „Książka ego-rcyzymy to kolejny produkt do zarabiania pieniędzy czy może jest w nich jakaś prawda ?”

   Poczytaj:

  • Artur Ciechan
   Luty 19, 2014

   Powiedzmy, ze popelnil „pewne niscislosci metodologiczne”. Zapewne sam nie zdaje sobie z nich sprawy, ale to juz nie jego wina. Marian Mazur powiedzial kiedys, ze nie ma ludzi dobrych ani zlych. Sa tylko dobrze i zle poinformowani. Mozna by powiedziec, ze ksiazka ma charakter „synkretyczno-poradnikowy”. Brak w niej jednoznacznego stanowiska epistemologicznego (tzn. nie mozna okreslic, czy Grzesiak jest idealista teoriopoznawczym, czy realista). Brak w niej tez ladu semantycznego (tzn. pewne pojecia stosuje sie jako pojecia pierwotne; bez definiowania), co prowadzi, do b e z l a d u semantycznego; czyli kazdy bedzie interpretowal ja tak jak sie jemu podoba.

 3. Marcin
  Listopad 7, 2013

  Ten człowiek i jego nauki to jedna wielka bzdura. Deal with it!

 4. Grzegorz
  Listopad 7, 2013

  Mnie osobiście urzekły (śmiałem się do łez) teksty Grzesiaka, gdy była jeszcze Grupa MG typu „hej, jestem właśnie w Meksyku, skąd do was nadaję” – tyle, że zazwyczaj nawijał gadkę z jakiejś małej klitki zasłoniętej roletami (w ten sposób ja również mogę się nagrać i powiedzieć, że nadaję choćby z Honolulu). Poza tym Mateusz Grzesiak w mojej opinii ma przeogromne problemy z samym sobą, które maskuje i leczy wybujałym ego i narcyzmem ponad stan. Bycie na siłę na topie (mimo, że wielu ludzi się z niego po prostu śmieje, a nie słucha) podtrzymuje jego poczucie wartości, kiedy ktoś mówi lub pisze coś nie po jego myśli, wówczas dopadają go lęki i szybko działa aby usunąć niewygodne treści. Kiedyś dałem wpis na forum owej grupy, że moim zdaniem to manipulacja i sekta oraz robienie z ludzi debili – najpierw jego „pieski” w postaci administratorów strony, „szkoleniowców” etc., zjechały mnie od najgorszych, a na drugi dzień wpis usunięto, cóż prawda w oczy kole. Długo by tak można pisać, ale jako że szkoda czasu na pisanie o metodach tego pana i jego piesków, toteż na tym zakończę mój wpis.

  • Marek Grotowski
   Luty 26, 2014

   Merytorycznie puste jak paniusie na Pradze. Żadnych konkretów. Jeśli takie wpisy umieszczałbyś na moim forum wypieprzyłbym je jeszcze szybciej.

   • j23
    Czerwiec 6, 2014

    na szczęście nie każdy jest tak sprany emocjonalnie jak ty 🙂

 5. refew
  Grudzień 4, 2013

  dzis na fb – ciekawe co wy na to: „Mateusz Grzesiak
  Niedawno usiadłem nad swoim kodeksem postępowania i myślenia i zebrałem 20 zasad, którymi kieruję się w życiu.

  Wierzę, że przydadzą Wam się i wyciągniecie z nich coś dla siebie. Jeśli spodoba Wam się ten temat, to polubcie go i napiszcie o tym w komentarzu, a ja napiszę więcej.

  Bardzo ciężko pracuj.
  Buduj prawdziwe relacje i bądź lojalny.
  Pomagaj bezinteresownie.
  Ignoruj i opuszczaj destruktywne energie.
  Zawsze mierz wyżej.
  Bądź wzorem dla ludzkości.
  Wychodź poza poziom, na którym aktualnie znajduje się świat.
  Prowadź ludzkość do kolejnego etapu ewolucji.
  Ciągle proś Boga o pomoc.
  Rób to, co jest właściwe i dobre.
  Bądź miły i serdeczny dla innych.
  Otaczaj się mądrzejszymi od siebie.
  Słuchaj intuicji i Boga.
  Ciągle się ucz.
  Bądź najlepszy albo umrzyj próbując.
  Jesteś narzędziem w rękach czegoś większego.
  Świat materialny to prezenty za Twoje oddanie, lojalność i służbę.
  Wszystko co się dzieje, jest potrzebne.
  Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce.
  Urodziłeś się by być kimś wielkim i wyjątkowym, mniej niż to nie jest wystarczające.”

  • Artur Król
   Styczeń 8, 2014

   Case ciekawy strukturalnie – to typowy wpis mający na celu udostępnianie przez ludzi, którzy uważają, że mogą się pod tymi rzeczami podpisać (a są tak ujęte, że większosć osób chętnie się podpisze – ogólne, często bzdurne ale pozytywne) i pokazywać znajomym „ja taki też jestem”/”ja taka też jestem”.

   Ot, stara dobra manipulacja w nowym ujęciu 😉

   • j23
    Czerwiec 6, 2014

    Król ty generalnie jedziesz po wszystkich, od których się kiedyś uczyłeś w owych „sektach”, uporządkuj samego siebie, później oceniaj innych

 6. Kasia
  Luty 18, 2014

  To naprawdę zaczyna zahaczać o sektę…chodzi o mieszanie ideologii

 7. dokłądnie tak
  Kwiecień 13, 2015

  każdy ma okazje poznać jaki jest MG nie potrzeba nikogo o nim ostrzegać ..swoją drogą dlaczego nie ostrzegacie nas o innych niebezpieczeństwach ? tylko hejtujecie MG? jednoznacznie chcecie zniszczyć jego wizerunek … dlaczego nie ostrzegacie nas o manipulacji telewizji ? na którą jest podatna wielka liczba ludzi ? naprawdę chcecie nam pomóc ? ludzie nie wierzcie w to co tu piszą… Mateusz Grzesiak jest na wyższym poziomie świadomości niż ci ludzie … i dlatego jego niektóre zachowania mogą wydawać się dziwne… jeżeli jesteś dalej to myślisz inaczej … to cena którą płaci Grzesiak za to czego dokonał tylko że on się tym nie przejmuje.. … a prowadzenie takiego bloga? … czy aby na pewno ktoś poświęcałby na niego tyle czasu nie mając w tym interesu ? tak z czystej dobroci ? z czystej dobroci to proszę przestrzeżcie mnie przed innymi zagrożeniami i podajcie rozwiązanie a nie tylko hejtujecie … ewidentnie przeszkadza wam konkurencja ale na takim bagnie niczego nie zbudujecie…
  haha jak czytam niektóre tytuł to śmiać mi się chce 😀 nie świecicie przykładem…
  a ten wpis o uodparnianiu sie podsumowuje wszystko i zachęca do tego żeby nie
  czytać dalej tego bloga … jednym słowem zamknij się w klatce i czekaj na śmierć tak ?:D bo ludzie są źli i manipulują ?

  • kaisus
   Maj 11, 2015

   nie mówmy o złych rzeczach, bo są gorsze. fajna logika.

   mówisz wyższy poziom świadomości. kiedy?

   wtedy jak mówił, że by nie mógł by na siebie spojrzeć jakby promował się ciałem i siłownia to debilizm czy jak rok później owija się w ciasne wdzianko do sesji promującej kurs „Dream Body”?

   wtedy jak mówi, że sen po 4h jest świetny? czy wtedy jak po zawale serca już tak nie mówi?

   wtedy jak promuje wegeterianizm? czy wtedy jak go już nie promuje?

   wtedy jak mówi, że kawa jest be? czy jak pisze o swoim ulubionym espresso?

   wtedy jak mówi, że wielotysięczne wykłady motywacyjne są do niczego? czy wtedy jak jest na ich scenie?

Napisz swoje zdanie

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: