D i l i g i t o

Żyj bezpiecznie, rozpoznaj manipulację. Dowiedz się jakie techniki są wykorzystywane w celu wywieranmia wpływu na jednostki, grupy i kolektyw. Uodpornij się.

Cała prawda o rozwoju.. albo chociaż jej część.

W tym miejscu warto się zastanowić, po co to wszystko? Czy rozwój osobisty to tylko banda oszustów naciągających ludzi?

Często się spotykam z taką opinią,       że to jest tylko naciąganie, że to jest żerowanie na naiwnych, że to wszystko jest kłamstwem…

Czy rzeczywiście tak jest?

Otóż nie. Takie mówienie jest wylewaniem dziecka z kąpielą. Zarówno w tej, jak i w każdej innej dziedzinie życia jest dużo dobrych uczciwych ludzi, pracujących z pasją i rzeczywiście pomagających ludziom w samorozwoju. Osiągają dobre rezultaty, co w praktyce prowadzi do odczuwalnego poprawienia jakości życia danej jednostki korzystającej z ich usług

Rozwój osobisty to rzecz istotna, aspekt życia, który, gdy się na nim skupia, pomaga ludziom rosnąć, stawać się lepszym, pokonywać własne bariery, lepiej zarabiać, prowadzić lepsze biznesy i iść w górę – cokolwiek to oznacza dla Ciebie.

Żeby znaleźć w życiu równowagę, lub też szczęście nie należy zapominać o żadnym aspekcie, a samorozwój jest jednym z nich. Niektórzy czują, że się rozwijają, gdy uczą się nowych umiejętności potrzebnych im do lepszego wykonywania swojego zawodu czy pasji, inni uwielbiają poznawać siebie, uczyć się swoich emocji, ich wyrażania i modyfikowania. Jeśli chcesz być w czymś coraz lepszy to warto się w danej dziedzinie rozwijać.

Rozwój jednak nie jest magicznym guzikiem,       który wciśniesz i który sprawi, że Twoje problemy zostaną rozwiązane raz na zawsze. Nie jest też gotowym sposobem na to, jak zostać milionerem. To, co może trener – to naprowadzić Cię abyś Ty osiągnął wynik, który da Ci satysfakcję.

Dla mnie osobiście rozwój jest ładniejszą nazwą nauki – życiowego doświadczenia. Kiedyś chciałem pokonać własne ograniczenia, zrozumieć pewne rzeczy i po prostu nauczyć się żyć – odnaleźć się w świecie, którego nie rozumiałem. Znaleźć odpowiedzi na zadawane pytania.

Po 1,5 roku w sprzedaży, gdy znałem już mowę ciała w praktyce, gdy dawno przełamałem fobię wystąpień publicznych, umiałem kierować ludźmi, poznałem techniki wywierania wpływu od strony praktycznej, nauczyłem się o wiele więcej po prostu robiąc coś (sprzedając) – usłyszałem ten termin od mojego managera. Jedyne co pomyślałem, to to, że nie wiedziałem, że życiowa nauka nosi taką nazwę.

Rozwój osobisty nie jest niczym złym, ani dobrym – to wiedza.

Warto zadać sobie pytanie „po Ci rozwój?”

Do czego Ci ta wiedza jest potrzebna.

Ci nieuczciwi bardzo często są sprytni i korzystają z luk w systemie. Przez te luki dostają się w miejsca, w które nie mieli dostępu.

Są to świetni nauczyciele, ponieważ dają lekcję, której nie możesz odrzucić. To lekcja, która wręcz przypiera do muru i albo zrozumiesz, albo będzie przypierać Cię       jeszcze bardziej.

Obecność i świadomość tego, co się robi, wiedza plus doświadczenie, poznanie tego, w jaki sposób działa umysł pozwoli Ci być w ogromnym stopniu wolnym od manipulacji. Pod warunkiem, że pozwolisz sobie na wątpliwości, na to, by czasem podważyć wiedzę, którą ktoś Ci przekazuje, sprawdzić ją na własnej skórze, własnymi oczami, ufając sobie.

Mówimy tu o Twoim życiu, czasie, portfelu i głowie. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji patrz zawsze świadomie na to, co się dzieje. Posłuchaj głosu krytyki który często ma ogromną wartość.
W kolejnych częściach postaram Ci się pokazać, na co jeszcze zwracać uwagę, poznasz też       kilka technik, które są wykorzystywane po to, aby wpływać na Twoje procesy myślowe poza Twoją wiedzą.

Autor: Cezary Bachlej

Korekta: Manuela Serafin

Bądź na bieżąco! Dołącz teraz na  Facebooku

Zobacz również: Autorytet Grzesiaka – podważamy mity.

Reklamy

Napisz swoje zdanie

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on Wrzesień 1, 2013 by in Mateusz Grzesiak, Uncategorized and tagged , , , , , , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: