D i l i g i t o

Żyj bezpiecznie, rozpoznaj manipulację. Dowiedz się jakie techniki są wykorzystywane w celu wywieranmia wpływu na jednostki, grupy i kolektyw. Uodpornij się.

Coahing u Grzesiaka – czyli jak wyjść z większym problemem niż z tym, z którym przyszedłeś.

Rozwój osobisty odgrywa coraz większą rolę na rynku. Są trenerzy, którzy nie tylko dają rozwiązania, ale i pomagają, są również i tacy którzy zarabiają na tworzeniu problemów – po to, by zaproponować dalszy coaching.

Jest to zagranie stosowane tylko i wyłącznie po to, aby zwiększyć popyt i zarabiać kosztem drugiego człowieka. Można to przyrównać do strażaka który podpala domy, po to by móc gasić ogień.
Świetnym przykładem jest to co napisał Penne w komentarzach na blogu misjonarzmg.worpress.com (aktualnie ściągnięty, lecz będzie przywrócony).

Byłem u MG na 3 szkoleniach i 2 razy na coachingu indywidualnym.

[…]Poziom moich umiejętności po szkoleniu był znikomy. Czułem się jak perfekcyjnie zmotywowany piłkarz reprezentacji San Marino – chociaż bardzo chciałem, to nie umiałem nic ugrać. Z perspektywy czasu postrzegam to jako stan odurzenia. Nie chcę już czegoś takiego powtórzyć.

Coachingi Indywidualne (CI) bardzo mnie zawiodły. Cena jednego spotkania – 3000zł. Czas 3-4h. Za pierwszym razem chciałem nabyć konkretną umiejętność. Wtedy czytając opis CI w ofercie na stronie GRMG było napisane, że Mateusz może nauczyć Cię każdej swojej umiejętności. Złożyłem zapytanie do biura, wyjaśniając czego chcę się nauczyć i przyszła odpowiedź pozytywna: “jasne, nie ma problemu ”. Poszedłem na spotkanie i w trakcie tych kilku godzin to, czego chciałem się nauczyć zostało przeramowane w problem, który próbowaliśmy rozwiązać. Rozumiem, że proces coachingowy zakłada elastyczność, ale pod warunkiem, że prowadzi to do upragnionego rozwiązania. Tymczasem coaching dobiegł końca a ja nie dość, że nie nauczyłem się tego, czego chciałem, to wyszedłem z nowym (lub obnażonym) nie rozwiązanym problemem. Brakowało mi wtedy jaj żeby się sprzeciwić. Streszczając:
1. Cena CI absolutnie nieadekwatna do tego co “dostałem”. Za 3000zł tych spotkań powinno być sześć.
2. Przedmiot umowy został zmieniony w trakcie wykonywania pracy bez zgody (i wiedzy) zleceniodawcy, czyli mnie . Co według mnie jest oszustwem.

Na koniec dodam, że nie ufam MG. Człowiek, który kolokwialnie mówiąc, pierze mózg podczas 7 dni szkoleniowych nie może wzbudzać takich kontrowersji. Ktoś komu pozwalam wejść do mojej głowy musi być godny zaufania. Na “życiowe” szkolenie już nigdy nie pójdę do MG….

Schemat jest prosty. Taka osoba jak Grzesiak składa piękną obietnice (której nie może dotrzymać). W ten sposób zwabia klientów. Następnie gdy już dorwie klienta w swoje macki – robi mu wodę z mózgu – nie liczy się z jego dobrem, czy sytuacją finansową. Najważniejsze jest, aby wyrwać pieniądze i zlikwidować opór – nie przebierając w środkach. Nie jest ważne to, po co przyszedłeś – jest to zaawansowane oszustwo w czystej postaci. Płacisz i wychodzisz ogłupiony, lżejszy o kasę i zadowolony że mogłeś się jej pozbyć. Jest to sprawa, która powinna znaleźć się w sądzie!

Takim sytuacjom z jakimi spotkał się Penne należy zapobiegać. Warto mieć zapisane warunki umowy na piśmie. Powinien również znaleźć się zapis na wypadek niewywiązania się lub zmiany warunków umowy. Czy zwrot pieniędzy i kosztów plus zadośćuczynienie brzmi rozsądnie? Czy byłaby to odpowiednia motywacja dla trenerów aby unikać tego typu sytuacji w przyszłości?
Jeżeli ktoś Ci obiecuje „góry ze złota”, zażądaj potwierdzenia na piśmie zanim wyciągniesz pieniądze na które zapracowałeś. Jeżeli ktoś jest pewien tego, co mówi to nie będzie się wahał ani chwili, aby podpisać zobowiązanie…

Utrzymanie tego standardu niewątpliwie wymusi to, że potencjalny trener zastanowi się, zanim obieca na piśmie coś, czego nie może dotrzymać. Wielu trenerów, na czele z Grzesiakiem, powinno przeanalizować swoje oferty i zastanowić się, na ile realnie mogą dać gwarancję na spełnienie tego o czym piszą. Jeżeli trener/coach może dać 100% gwarancji – to niech o tym napisze. Jeżeli nie może dać gwarancji – to również powinno być dodane (jasno i czytelnie). Należy unikać niedomówień i nieporozumień. Aktualnie oferty są konstruowane w taki sposób, aby były atrakcyjne, niestety nie zawsze to, co jest napisane ma odzwierciedlenie w praktyce.

Zanim pojechałem na szkolenie Praktyk NLP z Mateuszem Grzesiakiem, na stronie nlppolska.pl ( aktualnie grmg.pl) było napisane czarno na białym:

Dostajesz support za darmo w wyodrębnionym i zamkniętym dla innych dziale Forum – nie żadne „3 konsultacje mailowe” czy „2 darmowe telefony, etc.”, tylko konkretna, spersonalizowana pomoc, gdzie uzyskujesz odpowiedzi na swoje pytania, wymieniasz się informacjami i wiadomościami z innymi i absolutnie nic za to nie płacisz. To jest darmowy coaching – na zawsze!

Źródło

Pytam więc gdzie jest mój coaching do końca życia? Gdzie jest zamknięty dział forum, na którym miałem dostać odpowiedzi na moje wszystkie pytania? Gdzie są odpowiedzi na moje pytania kierowane bezpośrednio do Grzesiaka?

Nie miał oporów, aby zabrać ponad 4000 PLN, nie miał również oporów, aby próbować się mnie pozbyć, gdy upomniałem się o swoje. Jednak miał ogromne opory, aby dać to co obiecał…

Autor: Cezary Bachlej

Korekta: Manuela Serafin

Bądź na bieżąco! Dołącz teraz na  Facebooku

Reklamy

12 comments on “Coahing u Grzesiaka – czyli jak wyjść z większym problemem niż z tym, z którym przyszedłeś.

 1. Lans
  Wrzesień 29, 2013

  Podobnie bylo ze szkoleniem Zgub tluszcz raz na zawsze. Zadnych diet, obietnice ze na pewno schudnieszva procent osob ktore cos schudly po szkoleniu, znikomy.

  • janka
   Marzec 1, 2017

   żeby schudnąć nietrzeba chodzić na szkolenie do M.Grzesiaka tylko posłuchać książki „obódż w sobie olbrzyma”jest mowa o treningu areobicznym którym to nazywa się szubsze chodzenie,i wcześniej wstawać od stołu.to cały sekret.

 2. Lucass
  Październik 6, 2013

  Widać nie zrozumiałeś o czym on mówił przez całe szkolenie. Widziałem zapis video tego szkolenia i zastosowałem 2/3 wiedzy jaką on tam prezentował. W dwa miesiące schudłem 8 kg. Z samego oglądania, czy słuchania nic nie będzie.

 3. qweoieuort
  Październik 31, 2013

  No rzeczywiscie to jest jego wina, ze zadna ze zadna z tlustych bab nie schudla. Podaj go jeszcze do sądu o to, że nie zarobił za innych pieniędzy, nie biegał za nie, nie rozwiązał za nich problemów. STARY. PROSZĘ CIĘ.

 4. Paulina
  Luty 26, 2014

  Dokładnie, zgadzam się z „Lucass”. Z samego słuchania i oglądania nic nie będzie. Jak usiądę na kanapie i włączę sobie płytę np. Ewy Chodakowskiej to magicznie nie zacznę chudnąć… Ale jak to sama Ewka mówi „nic się samo nie wydarzy” (nie jestem jej fanką, pamiętam ten tekst z płytki, bo ćwiczyłam z nią trochę)… Tak samo Mateusz podkreśla, że trzeba wyjśc z inicjatywą… Jak chcę schudnąć to wyobrażam sobie męczący trening, później mnie ćwiczącą, a na koniec moje ciało Aniołka Victoria’s Secret ;)) (to wyobrażanie sobie etapów przed chwilą wyniosłam z jego filmiku na YT) – motywacja na 99,99%, przynajmniej dla mnie 😉
  Swoją drogą.. co do postaci Ewy Chodakowskiej? Też z niej oszustka, bo rzuca motywującymi tekstami i są osoby, którym bardzo pomogła, ale też takie, którym wysiadają kolana (nie wszystkie ćwiczenie dobrze wykonuje)??? Ja jej nie lubię, ale cenię za to, że więcej jest tych dobrych przykładów od zlych…
  Nie mieszajmy z błotem osób, które po prostu potrafią zmotywować, dać coś od siebie, a co z tym zrobimy to już indywidualna sprawa…
  Ja bym tyle kasy nie wydała na szkolenie, ale za to w 100% pochłonęłam wiedzę z krótkich filmików na YT, niby po 3 minuty, a jednak to dużo 😉 Fajna i cenna wiedza! 🙂 A jak Grześkowiak potrafi na tym zarobić to gratuluję! Niech czerpie ile się da, a każdy ma swój rozum 😉

  • Cezary
   Luty 27, 2014

   Tak masz racje, nic samo nie przychodzi i trzeba wykonać pracę aby dojść do wymarzonego celu. Jednak mijasz się z tematem w Twoim komentarzu.

   Masz tu konkretny przykład niezadowolonego klienta który po prostu nie dostał tego za co zapłacił. Zapłacił za konkretną umiejętność – wyszedł z problemem i bez pieniędzy. O tym samym mówił Adam Rajba W filmiku, ten sam problem miałem ja (przeczytaj jeszcze raz posta – tym razem ze zrozumieniem), oraz wiele innych osób…

  • Simon
   Grudzień 19, 2016

   ale latwo kurwa zapomniec o swoich priorytetach i stlamsic sie priorytetami grzesiaka, to juz nie jest takie oczywiste dla ciebie!? Jesli cos trzeba zrozumiec z filmow grzesiaka to znaczy ze jest kiepskim nauczycielem. A jesli obiecuje i czerpie kase to powinien ze swoim uczniem siedziec tak dlugo az ten zrozumie albo oddac kase. Grzesiak to showman. I daleko mu do trenerow osobistych ktorych znam osobiscie…

   na dodatek meletant i obrazoborca. Robi tobie pranie muzgu, a ty jeszcze klaszczesz i chcesz wiecej. kurwa.

 5. Pingback: Grzesiak twierdzi, że jest wiarygodny, bo ma wyniki i efekty. Bachlej podsumowuje jego "wyniki i efekty". : wentyl.tk

 6. Ali
  Sierpień 13, 2014

  Grzesiak to człowiek zakochany w sobie i oszust. Z tego co wiem on już przegrał jeden proces z klientem którego „leczył” „hipnozą” i wyciągnął kasę obiecując że wyciągnie człowieka z ciężkiej choroby. Żenujący typ, niestety oszust i szarlatan.

 7. Kamil Naja
  Sierpień 16, 2015

  Bardzo dobry blog.
  Sam brałem udział w konferencji, w której „hitem” był właśnie MG. Jego wystąpienie było perfekcyjne pod względem aktorskim, jednak nie dowiedziałem się z niego nic, co pomogło mi w rozwiązaniu problemu (konferencja na temat sprzedaży). Kasy nie żałuję, bo inne wystąpienia były znacznie lepsze.
  Po szkoleniu kupiłem książkę Grzesiaka i poprosiłem go o autograf. Okazuje się, że nasz nadtrener po szkoleniu zachowuje się, jak 5 letni chłopiec przed deserem. Zapytał się, co może dla mnie zrobić – poprosiłem go o dedykację dla koleżanki i dla mnie.
  Powiedział na to, że NIE MA CZASU i maźną tylko wielkiego zawijasa. Trener powinien dbać o spójny wizerunek i przynajmniej sprawiać wrażenie, że zależy mu na ludziach – MG tego nie umie. To tak, jakby sprzedawca sprzedał komuś produkt i potem zamiast porozmawiać chwilę z klientem, kopnął go w tyłek. Obejrzałem wiele filmów Grzesiaka i nie wyciągnąłem z nich nic przydatnego.
  Pozdrawiam – jeśli chcecie, przyślę wam zdjęcie tego „autografu”.

  • nokiniksaNiksa
   Wrzesień 26, 2015

   Chcemy chcemy 😀 Ciekawi mnie to czy taki sam jaki mi ‚maznal’ na ksiazce. Usyszalam podobnie ze nie ma czasu. Mam autograf z przed 2 lat mozesz podeslac to porownamy !!

 8. Fransuła
  Marzec 21, 2017

  Ciężko mi się czyta Wasze słowa. Nie rozumiem skąd w ludziach tyle zawiści. Nie ogarniacie, że jeśli komuś pomaga, to może właśnie warto, żeby pracował? To że są przypadki, że komuś nie pomógł: bywa, może ten ktoś potrzebuje innej formy pomocy, ale od razu móić, ze przez to Grzesiak jest taki śmaki i owaki to już przesada.
  Tyle samo ile złych, tyle dobrych: a moze i wiecej tych drugich, a nawet jeśli nie, to o wiele więcej znaczą, bo są podparte doświadczeniami ludzi, a nie zawiscią.
  Okej, rozumiem też te negatywne, ale nie sądzicie, ze zamiast się wyżywać na nim, bo nie pomógł , powinniście spróbować czegoś innego? Czasem myślę, że ludzi którzy są mniej podatni na sugestię są silniejsi: nikt im nic nie wmówi, bo wiedzą swoje. To jednak w takich sytuacjach, jak spotkanie z coachem, przeszkadza: bo tacy ludzie wyrzucają w błoto pieniądze, które mogą przeznaczyć na coś innego.
  Jeśli ktoś jest podatny na sugestię: powinien poczytać sobnie i coachach- np o Grzesiaku tutaj: http://jaksiezmotywowac.pl/dzial-mateusz-grzesiak-opinie-recenzje-o-ksiazkach
  i wybrać odpowiedniego dla siebie. A jeśli ktoś wie, ze nie jest podatny na sugestię: niech pójdzie do psychologa albo walczy na swój sposób, bo nikt nie przetłumaczy mu niczego lepiej, niż on sam sobie.

Napisz swoje zdanie

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on Sierpień 20, 2013 by in manipulacja, Mateusz Grzesiak and tagged , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: